Home / Saç Modelleri / Saç Örgü Modelleri

Saç Örgü Modelleri

Örgülü saç modelleri, kadınlar tarafından çok sevilmektedir. Bu neden ile örgü modelleri saç ve saç örgü modelleri araştırması yapılmaktadır. Örgülü saçlar, hem günlük hayatta hem de özel günlerde fazlasıyla tercih edildiği için birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

saç örgü modelleri 300x154 - Saç Örgü Modelleri
saç-örgü-modelleri

Saç Örgü Modelleri

At kuyruğu örgüsü, yapılması basit ve kullanışlı bir saç örgü modelidir. Özellikle gevşek at kuyruğu örgüsü, çok daha şık durmaktadır.

Taç Örgü Modeli

Özellikle nişan ve düğün günlerinde tercih edilen bu örgü modeli, prenses gibi görünmenizi sağlamaktadır. Taç örgü modelini beyaz kıyafet ile tercih edebilir ve daha şık görünmenizi sağlayabilirsiniz.

taç örgü modeli 1 215x300 - Saç Örgü Modelleri
taç-örgü-modeli

Balık Sırtı Örgü Modeli

En çok bilinen örgü modelidir. Özellikle uzun saçı olan kadınlar, balık sırtı örgü modelini fazlasıyla tercih etmektedir. Bu örgü modeli de hem günlük hayatta hem de özel günlerde tercih edilmektedir. İsteğe bağlı olarak sıkı ya da gevşek örülebilir.

balık sırtı örgü 300x215 - Saç Örgü Modelleri
balık-sırtı-örgü
Kılçık Örgü Saç Modeli

Balık sırtı örgü modeline benzeyen kılçık örgü, salaş saç sevenler tarafından daha çok kullanılmaktadır. Bu noktada hem sıkı hem de gevşek örebilirsiniz, tamamen isteğinize bağlıdır. Birçok örgü modelinde olduğu gibi bu örgü modelinde de uzun saç daha şık durmaktadır.

kılçık örgü nasıl yapılır 2 267x300 - Saç Örgü Modelleri
kılçık-örgü-nasıl-yapılır
Halat Örgü Saç Modeli

Halat örgü, yapılması çok basit bir örgü modelidir. Kimseden yardım almadan yapabileceğiniz bu örgü modeli, çeşitli şekillerde kullanılmaktadır. Ayrıca bu örgü modelini yapmak için uzun saça sahip olmanıza gerek yoktur. Kısa saça sahip olan kişiler de, bu örgü modelini kullanabilmektedir.

halat örgü modeli 200x300 - Saç Örgü Modelleri
halat-örgü-modeli

Örgü yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Bunlar; örgüye başlamadan önce saçınızı mutlaka yumuşatmanız ya da düzleştirmeniz ve saç spreylerinden yararlanmanızdır. Kusursuz ve gün içerisinde sorun çıkarmayacak örgü modelleri istiyorsanız, bunları mutlaka yapmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Önden Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde hale örgü, hollanda örgüsü nasıl yapılır ve inci saç örgü hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

çocuk-saç-modelleri

Çocuk Saç Modelleri

Çocuk saç modeli seçmek, oldukça zordur. Bu noktada sizin seçeceğiniz saç modeli, çocuk tarafından beğenilmeyebilir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir