Home / Saç Modelleri / Örgülü Saç Modelleri

Örgülü Saç Modelleri

Onlarca örgülü saç modeli bulunmaktadır. Hem özel günlerde hem de günlük hayatta kullanabilen örgü modelleri, yapılış açısından bazen zorlayıcı olabilmektedir. Kadınlar, örgülü saç modelleri araştırmasını yapmakta ve örgülü saç modellerini çok sevmektedir. Bu durumda bizlere saç modellerini paylaşmak düşmektedir, gelin hep beraber birbirinden güzel örgü modellerine bakalım.

rgü saç modelleri 300x174 - Örgülü Saç Modelleri
örgü-saç-modelleri

Örgülü Saç Modelleri

Farklı örgü modelleri paylaşarak daha çok fikir edinmenizi sağlayacağız.

Fransız Örgü Saç Modeli

Saçın arka kısmından ana 3 parçaya ayrılmasıyla yapılan Fransız örgü, en sağdan en sola ve en soldan en sağa doğru örülür. Bunları yaparken orta kısımda kalan saç parçası, sağ ve sol saç parçasının arasına koyulur.

fransız saç örgüsü nasıl yapılır 300x144 - Örgülü Saç Modelleri
fransız-saç-örgüsü-nasıl-yapılır

Halat Örgü Saç Modeli

Pek fazla bilinmeyen halat örgü saç modeli, saçın at topuzu şekline getirildikten sonra halat şeklinde örülmesiyle oluşturulur. Bu noktada herhangi bir şey yapmadan saçı gerginleştirin ve halat şeklini verin.

halat örgü saç modelleri 300x199 - Örgülü Saç Modelleri
halat-örgü-saç-modelleri
Kafes Örgü Saç Modeli

Biraz karışık gibi görünen kafes örgü saç modeli, oldukça kolaydır. İlk olarak saç, 3 ana parçaya ayrılır. Sağda bulunan parça sola, solda bulunan parça sağa doğru örülür. Bu iki saçın ortasından da ortada kalan parça geçirilir. Bu şekilde devam edilir ve örgü sonlandırılır.

kafes örgü saç modelleri 300x200 - Örgülü Saç Modelleri
kafes-örgü-saç-modelleri
Çift Hollanda Örgüsü

Hollanda örgüsü nasıl yapılır sorusunun cevabını merak ediyorsanız tıklayın. Oldukça şık duran bu model, günlük hayatta çokça tercih edilmektedir.

hollanda örgüsü nasıl yapılır 1 300x169 - Örgülü Saç Modelleri
hollanda-örgüsü-nasıl-yapılır
Şelale Örgü

Cesaret ve emek isteyen şelale örgü saç modeli, diğer örgü modellerine göre oldukça zorlayıcıdır. Saçın belirlenen ön kısmından örülmeye başlanır. Saçın sağ veya sol kısmını seçebilirsiniz, bu noktada karar sizindir. Daha sonra klasik örgü şeklinde örülmeye başlanır, bir örgü yaptıktan sonra diğer örgünün arasından bir tutam saç parçası geçirilir ve bu sayede şelale örgü nasıl yapılır sorusunun cevabını görmüş olursunuz.

elale örgü 300x169 - Örgülü Saç Modelleri
şelale-örgü

Bir önceki yazımız olan Kılçık Örgü Nasıl Yapılır, Kılçık Örgü Modelleri başlıklı makalemizde kılçık örgü, kılçık örgü modelleri ve Kılçık Örgü Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

abiye-saç-modelleri

Abiye Saç Modelleri, En Sevilen Saç Modelleri

Abiye saç modelleri, kadınlar için önemlidir. Çünkü; genelde özel günlerde kullanılan bu saç modelleri, güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir