Home / Saç Modelleri / Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?

Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?

Örgü saç modelleri, günlük hayatta ve özel günlerde tercih edilmektedir. Durum böyle olunca örgü saç modelleri nasıl yapılır sorusu sorulmaktadır. Yazımız sayesinde örgü modellerini görebilecek ve yapılışları hakkında bilgi edineceksiniz.

Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?

Yapılışı oldukça basit bir model ile başlıyoruz. Kılçık örgü saç  modeli, zarif görünümü sayesinde tercih edilmektedir. Saçınızı iki eşit parçaya ayırmanız ve bu parçaları eşit şekilde birbirinin içinden geçirmeniz gerekecektir. Kılçık örgü nasıl yapılır sorusuna cevap bulmak istiyorsanız buraya tıklayın.

kılçık örgü kısa 205x300 - Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?
kılçık-örgü

Halat Örgü Saç Modeli

Hem yapımı basit hem de hızlı yapabileceğiniz bir örgü saç modeli arıyorsanız halat örgü saç modeli tam size göre! Özellikle uzun saçlarda çok şık duran bu saç modeli, birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

halat orgu sac modeli 223x300 - Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?
halat-orgu-sac-modeli

Taç Örgü Saç Modeli

Özel günlerin vazgeçilmezi olan taç örgü, beyaz kıyafetler ile çok uyumludur. Saç  renginiz sarı veya sarıya yakın renklerde ise, bu saç modelini mutlaka denemelisiniz. Mezuniyet ve düğün gibi özel günlerde kullanabileceğiniz taç örgü saç modeli, günlük hayatta da tercih edilebilmektedir.

tac orgu modeli 264x300 - Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?
tac-orgu-modeli
Balık Sırtı Örgü Modeli

Kadın saç örgü modelleri deyince akla ilk gelen örgü modeli, balık sırtı örgü modeli olmaktadır. Birçok kişi tarafından bilinen bu saç modeli, farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Daha çok günlük hayat için uygun olan balık sırtı örgü modeline ait bir örneği görselimizde görebilirsiniz.

balık sırtı örgü nasil yapilir 300x300 - Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?
balık-sırtı-örgü-nasil-yapilir
Şelale Örgü Saç Modeli

Bilmeyen kişiler tarafından zor gibi görünen ama aslında yapılışı çok basit örgü modelidir. Şelale örgü saç modeli nasıl yapılır sorusuna cevap verecek olursak; saçınızın ön kısmından bir parça saç alın. Bu saçı, sağ veya sol tarafından alabilirsiniz. Arkaya doğru taç şekli vererek örün ve her örgüde bir tutam saç ekleyin.

elale örgü nasıl yapılır 300x250 - Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?
şelale-örgü-nasıl-yapılır

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En Güzel Saç Modelleri başlıklı makalemizde çift topuz saç modeli, dalgalı saç ve Dünyanın En Güzel Saç  Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

omuzlarda-saç-modelleri

Omuzlarda Saç Modelleri

Kadınlar, uzun ve kısa saç arasında kararsız kaldıklarında omuzlarda saç modelleri araştırırlar. Birçok kişiye yakışan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir