Home / Saç Modelleri / Önden Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?

Önden Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?

Birçok farklı örgü modeli bulunmaktadır. Bu örgü modellerinden bazıları önden örülürken, diğerleri arkadan ya da saçın çeşitli kısımlarından başlayarak örülmektedir. Bu yazımızda ele alacağımız örgü türü; önden örgü olacak. Önden örgü saç modelleri nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

nden örgü saç modelleri 300x166 - Önden Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?
önden-örgü-saç-modelleri

Önden Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?

Hale örgü, önden örgü saç modellerine örnek verebileceğimiz en iyi örgü modellerindendir. Saçın yan tarafı veya enseden örmeyle başlayan bu örgü, taç örgüye benzerliği ile bilinmektedir. Enseden örmeye başlıyor ve örgü bitince örgüyü, başın etrafında dolandırıyoruz.

hale örgü nasıl yapılır 182x300 - Önden Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?
hale-örgü-nasıl-yapılır

Saçı klasik şekilde örmeye başlıyor ve her örgü ilmeğine bir tutam saç ekliyoruz. Tutam saç, örgü ile aynı hizada olmalıdır. Bu şekilde örgü devam edip bitiriyoruz. En sonda bahsettiğimiz taç şeklini veriyor ve sonlandırıyoruz. Hale örgü nasıl yapılır sorusunun cevabı; budur.

Şelale Örgü Nasıl Yapılır ?

Önden örmeye başlanan örgü modellerinden biri; şelale örgüdür. Yapılışı, zor gibi görünse de oldukça kolaydır. Saçı, klasik şekilde örüyor ve her örgünün içerisinden 1 tutam saç geçiriyoruz. Bu şekilde devam ediyor ve saçın sonundan örgüyü sonlandırıyoruz.

elale örgü nasıl yapılır 235x300 - Önden Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?
şelale-örgü-nasıl-yapılır

Hollanda Örgüsü Nasıl Yapılır ?

Bu örgü, saçın tam önünden başlamamakta fakat önden alınan saçlar ile yapılmaktadır. Bu şekilde önden örgü modelleri arasına dahil edebileceğimiz bir örgü modelidir. Topuz şeklinde örgü sevenler, Hollanda örgü modelini mutlaka denemelidirler. Hollanda örgü saç modeli nasıl yapılır sorusuna cevap arıyorsanız, tıklayın!

hollanda örgüsü nasıl yapılır 213x300 - Önden Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?
hollanda-örgüsü-nasıl-yapılır
İnci Saç Örgü Nasıl Yapılır ?

Önden örgülü saç modelleri arasında en kolay yapılanıdır. İnci saç örgü yapmak için saçı, tam ortadan 2 eşit parçaya bölüyoruz. Saçı örmeye 2 eşit parçaya ayırdığımız saçların baş kısmından başlıyoruz. Başladığımız örgüyü, kulak arkasında sonlandırıyor ve sabitliyoruz.

inci saç örgü 266x300 - Önden Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?
inci-saç-örgü

Yazımızda yer verdiğimiz her örgü modelini yapmaya başlamadan önce mutlaka saçı yumuşatmanız gerekmektedir. Bu sayede saçınızı daha kolay örebileceksiniz. Aynı şekilde örgü bittikten sonra saçı, sabitlemek için çeşitli saç spreylerinden yararlanmanızı öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Kolay Saç Modelleri başlıklı makalemizde balık sırtı örgü, burgu saç modeli ve dalgalı at kuyruğu saç modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

mısır-örgü-saç-modelleri-nasıl-yapılır

Mısır Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?

Genellikle topuz saç modeli sevenler tarafından sevilen mısır örgü, oldukça merak edilmektedir. Durum böyle olunca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir