Home / Saç Modelleri / Mısır Örgü Nasıl Yapılır, Mısır Örgü Modelleri

Mısır Örgü Nasıl Yapılır, Mısır Örgü Modelleri

Mısır örgü, hem kısa hem de uzun saça sahip olan kadınların yararlanabileceği bir örgü modelidir. Her yaş için uygun olan bu saç modeli, birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Bu sayede mısır örgüsü nasıl yapılır ve mısır örgü saç modelleri, araştırma konusu olmaktadır.

mısır örgü saç modelleri 226x300 - Mısır Örgü Nasıl Yapılır, Mısır Örgü Modelleri
mısır-örgü-saç-modelleri

Kolay örgü modelleri denilince ilk akla gelen örgü modellerinden olan mısır örgü modeli, farklı tarzlarda yapılabilmektedir. Özellikle çocuklar, bu saç modelini çok sevmekte ve kullanmaktadır.

Mısır Örgü Nasıl Yapılır ?

İlk olarak mutlaka saçınızı yumuşatmanız gerekmektedir. Bu noktada saç spreyi kullanabileceğiniz gibi düzleştiriciden de yardım alabilirsiniz. Daha sonra örgü yapmaya başlayabilirsiniz.

mısır örgü modelleri 300x169 - Mısır Örgü Nasıl Yapılır, Mısır Örgü Modelleri
mısır-örgü-modelleri

İlk aşamada saçınızı iki farklı parçaya ayırmanız gerekmektedir. Daha sonra parçaları, en sol ve en sağdan birbirine katarak örmeye başlayabilirsiniz. Mısır örgü yapmak istiyorum diyen bir kişi, bu şekilde kolaylıkla yapabilir.

Bu örgünün farklı tarzlarda yapıldığını söylemiştik. Bunlardan biri; saçın tepesinden başlayan mısır örgü modeli, bu model için yapılması gereken işlem aynıdır. Sadece saçın iki eşit parçaya ayrılması işleminin, saçın tepesinden yapılması gerekmektedir.

Yarım Mısır Örgü Nasıl Yapılır ?

Saçın tepe kısmından değil, biraz daha arkasından örmeye başlarsanız yarım mısır örgü yapabilirsiniz. Örgünün uzunluğu, istediğiniz uzunluğa ulaştığında örgüyü sonlandırabilirsiniz. Gençler tarafından fazlasıyla kullanılan bu örgü modeli ve çeşitlerini aşağıda yer alan görsellerden görebilir ve fikir edinebilirsiniz.

Mısır Örgü Modelleri

Kadınlar, bu örgü modelini şapka ile kombinlemektedir. Bu şekilde oldukça şık durmaktadır. Özellikle sportif bir görünüm kazanmak istiyorsanız, bu örgü modelini spor kıyafetler ile tercih etmenizi öneririz.

mısır örgü nasıl yapılır 240x300 - Mısır Örgü Nasıl Yapılır, Mısır Örgü Modelleri
mısır-örgü-nasıl-yapılır

Bu örgü modeli, sadece günlük hayatta değil, özel günlerde de tercih edilmektedir. Zarif ve şık durduğu için sade kıyafetler ile oldukça hoş durmaktadır. Bu noktada hem uzun hem de yarım mısır örgü modeli kullanabilirsiniz. Birkaç aksesuar ile oldukça şık bir örgü ile karşılaşmaya hazır olun!

mısır örgü düğün saç modeli 263x300 - Mısır Örgü Nasıl Yapılır, Mısır Örgü Modelleri
mısır-örgü-düğün-saç-modeli

Bir önceki yazımız olan Kına Saç Modelleri başlıklı makalemizde Kına saç modelleri, Kına saç modelleri hint ve Kına topuz saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

renkli-saç-kadın-modelleri

Kadınlar İçin Renkli Saç Modelleri

Kadınlar, saç renklerini sürekli değiştirmek ister ve bu durumdan hoşlanırlar. Konu böyle olunca birçok kadın, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir