Home / Saç Modelleri / Mezuniyet Saç Modelleri

Mezuniyet Saç Modelleri

Hayatımızda yaşadığımız en özel günlerden biri; mezuniyet günleridir. Böyle günlerde herkes şık olmak ister. Durum böyle olunca birçok kişi, mezuniyet saç modelleri araştırması yapar ve uygun saç modelini seçer. Bu noktada saç modeli seçmek, oldukça zor olabilmektedir. Çünkü; seçeceğiniz saçı hem beğenmeli hem de kıyafetiniz ile uyumlu hale getirmelisiniz. Bu yüzden birçok kişi bu noktada zorlanmaktadır.

mezuniyet saç modelleri 2020 300x169 - Mezuniyet Saç Modelleri
mezuniyet-saç-modelleri-2020

Mezuniyet Saç Modelleri

Kullanacağınız saç modelinin kıyafetle uyumlu olması gerektiğini söylemiştik. Aynı zamanda yüzünüzün şekline göre de saç modeli seçmeniz gerekmektedir. Bu sayede her şey tamamen uyumlu olacaktır.

At Kuyruğu Saç Modeli

At kuyruğu saç modeli, keskin yüz hatları olan kişiler için harika bir seçim olacaktır. Bu saç modeli, birçok kıyafetle uyumlu olduğu için uyum problemi yaşama ihtimaliniz çok düşecektir.

at kuyruğu saç modeli 1 240x300 - Mezuniyet Saç Modelleri
at-kuyruğu-saç-modeli

Dalgalı Saç Modeli

Hem kısa saça hem de uzun saça sahip olanların severek kullandığı bu model, oval yüze sahip olanlara daha çok yakışmaktadır. Dekolteli elbiseler ile tercih edebileceğiniz bu model, kapalı elbiseler ile de uyumludur. Dalgalı saç modeli sayesinde saçınızı hem toplayabilir hem de kendi haline bırakabilirsiniz.

dalgalı saç modeli 205x300 - Mezuniyet Saç Modelleri
dalgalı-saç-modeli
Burgu Saç Modeli

Özel günlerde en çok tercih edilen saç modelleri arasında yer alan bu model, hem yarım hem de tam burgu şeklinde kullanılmaktadır. İki modeli de denemeniz ve hangisini yakıştırıyorsanız onu kullanmanızı tavsiye ederiz. Burgu saç modeli, birçok kıyafet ile uyumlu olmaktadır fakat balık formu olan elbiseler ile daha uyumlu olduğu görülmektedir.

burgu saç modeli 214x300 - Mezuniyet Saç Modelleri
burgu-saç-modeli
Taç Örgü Saç Modeli

Özel günlerin vazgeçilmez modelidir diyebiliriz, mutlaka en az bir adet görebileceğiniz bir modeldir. Mezuniyet saç modelleri araştırması yapan bir kişi, bu model ile karşılaşabilir. Kesinlikle kullanılması gereken bir saç modelidir ve oldukça şıktır. Yüz yapısının pek önemli olmadığı bu saç modeli, beyaz elbiseler ile melek gibi görünmenizi sağlamaktadır.

taç örgü saç modeli 200x300 - Mezuniyet Saç Modelleri
taç-örgü-saç-modeli

Bir önceki yazımız olan Abiye Saç Modelleri, En Sevilen Saç Modelleri başlıklı makalemizde Abiye Saç Modelleri, dalgalı saç modeli ve taç örgü saç modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

mısır-örgü

Mısır Örgü Nasıl Yapılır, Mısır Örgü Modelleri

Mısır örgü, hem kısa hem de uzun saça sahip olan kadınların yararlanabileceği bir örgü modelidir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir