Home / Saç Modelleri / Maşalı Saç Modelleri 2021

Maşalı Saç Modelleri 2021

Düğünlerin Vazgeçilmezi; Maşalı Saç Modelleri

Düğünlerde güzellikleriyle ve zerafetleriyle dikkatleri üzerine çeken bayanlar, genellikle tüm davetlerde maşalı saç modelleri tercihine yöneliyor. Düğün havasında yapılan maşalı saçlar, dalgalı ve bukleli duruşuyla neredeyse makyajsız ve destansı bir güzellik sağlıyor diyebiliriz.
Maşalı saçlar hemen hemen her bayanda güzel bir görüntü sergilese de, maalesef maşa işlemlerinde her zaman istenilen görüntü ve başarı yakalanmıyor. Bunun asıl sebebi ise, saçların yapı farkından kaynaklanıyor. Maşalı saç modelleri konusunda kesinlikle dikkat etmeli, saç tutarına ve yapısına göre hareket edilmelidir.

Maşalı Saç Modelleri 2 orgumodelleri.net  - Maşalı Saç Modelleri 2021

Maşa Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saçlarımıza maşa işlemi uygularken öncelikle saç yapımıza çok dikkat etmeliyiz. Kıvırcık bir saç yapısına sahipsek, saçların diplerinden başlayarak ana uca doğru kesinlikle sert bir fön çekmeliyiz. Bu sayede düz bir saça maşa işlemi yapılmış gibi maşa yapılacaktır ve doğal bir görüntü yakalanacaktır.
Maşa konusunda en çok sıkıntı yaşayan saç tipi ise, kesinlikle yumuşak ve akışkan saçlardır. Eğer saçlarınızın yapısı son derece hassas ise, kesinlikle maşa işlemine direk başlamamanız gerekiyor. Öncelikle saçların tamamına köpük sürülmeli ve tamamen kurutulmalıdır. Saçların tamamen kuruduğuna emin olduysanız, maşa esnasında hiçbir problem yaşamazsınız.

Maşanın her ne kadar ısı derecesi önemli olsa da, ısı derecesi aslında kırılgan ve hassas saçlar için büyük önem taşıyor diyebiliriz. Hassas ve kırılgan bir saç yapısına sahipseniz, kesinlikle maşayı 200 derecenin altında tutmanız gerekiyor. Aynı zamanda maşayı aynı alanda çok bekletmemeli ve hiçbir koşulda aşırı sıcak bir maşa kullanmamanız gerekir.
Maşayla Pratik Saçlar

Saçınızın yapısını ve huyunu anladıktan sonra, kendinize uygun bir maşa edinerek sürekli aynı işlemleri tekrarlayarak pratik bir yol bulabilir, dakikalar içerisinde harika saç modelleri yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra düğün davetlerinde, özel günlerde ve eğlencelerde en çok kullanılan saç modeli, kesinlikle maşalı saç modelleri olmaktadır.
Sizler de kendinize uygun bir maşa tercihi yaptıktan sonra, saçınıza zarar vermeden dakikalar içerisinde kendi saçınızı istediğiniz gibi hazırlayabilir, en özel günlere en güzel görüntülerle gidebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde halat örgü, kılçık örgü ve Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

lob-sac-kesimi-modelleri

Lob Kesim Saç Modelleri

Son yılların yükselen saç modeli; lob kesim. Lob kesim saç modelleri, birçok yüz tipi ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritroyalbet -

pasgol

-

sekabet