Home / Saç Modelleri / Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

Sabahları hazırlanmak ve dışarıya çıkmak sizin için ne kadar zaman gerektiriyor ki? Eğer kıvırcık ve kısa bir saça sahipseniz, maalesef sabah saatlerinde hazırlanıp evden çıkmanız bir hayli zaman alabiliyor. Kıvırcık kısa saç modelleri bu konuda insanları bir nebze de olsa zorlarken, kıvırcık saç modellerinin duruşu da insana bir hayli keyif veriyor diyebiliriz.

kıvırcık kısa saç modelleri orgumodelleri.net  1024x691 - Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

Kıvırcık ve kısa olan saçların genellikle şekil alması biraz daha zorlayıcı olabiliyor. Bu nedenle sabahları hazırlanıp evden çıkmak da, bir hayli gecikiyor. Bu nedenle kıvırcık kısa ve saç modelleri arasından daha rahat bir seçim yapmalı, saçımızı rahat şekil verebileceğimiz bir konumda bırakmalıyız.

Zamandan Tasarruf Ettiren Modeller

Eğer kısa ve kıvırcık bir saç modeline sahip olmak istiyorsanız, aynı zamanda da hazırlanırken fazla vakit harcamak istemiyorsanız bazı modellere ağırlık vermeniz gerekiyor. Özellikle ensesi kısa olan kıvırcık modeller hem daha gösterişli duruyor, hem de ense kısalığından dolayı üst kısımlar daha rahat şekil alabiliyor.

kıvırcık kısa saç modelleri 1 - Kıvırcık Kısa Saç Modelleri
kıvırcık kısa saç modelleri

Kıvırcık saç modelleri arasından yapımı en basit olanı da yandan tutturulmuş modeldir. Saçınızın bukleli ve kıvırcık alanlarını bir kremle belirgin hale getirdikten sonra, bir toka veya farklı bir aksesuar yardımıyla yan tarafa tutturup, daha kısa sürede rahatlıkla hazırlanabiliyorsunuz.

En Gözde Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

Kıvırcık ve kısa saç modelleri arasından en gözde model, aksesuarlı modeldir. Kıvırcık saç içerisinde şık bir toka veya bandana, saçlarınızı daha havalı gösterecek ve gözler üzerinizden ayrılmayacaktır.

kıvırcık kısa saç modelleri 2 - Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

Hem kolay hazırlanmak, hem trendlere uymak, hem de şık bir görünüşe sahip olmak için de belirgin bukleli saç modelini önerebiliriz. Saçınızın kıvırcık olmasının yanı sıra kısa olması da bu modelde harika iş görüyor. Elinize sıkacağınız güçlü bir saç köpüğüyle kıvırcık alanları bukleli bir hale getirebilir ve daha da belirgin gösterebilirsiniz. Bu sayede saçlarınız hem hafif ıslak bir görüntüye sahip olacak, hem de sağlam bir köpükle akşama kadar dinç görünecektir.

Kıvırcık ve kısa saç modeline sahip olmak istiyorsanız, belirtilen modellerden seçim yaparak rahatça hazırlık yapabilirsiniz. Saç Modellerini sitemizde bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan At Kuyruğu Saç Modelleri başlıklı makalemizde at kuyruğu, at kuyruğu saç ve at kuyruğu saç modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

at kuyruğu saç modelleri

At Kuyruğu Saç Modelleri

Gündelik yaşamda, bunaltıcı sıcaklıklarda ve özellikle yaz aylarının başlarında çokça tercih edilen at kuyruğu saç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir