Home / Saç Modelleri / Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır ?

Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır ?

Birçok kişi, kısa saça sahip olduğu için örgü modellerinden yararlanamayacağını düşünür. Bu düşünce, tamamen yanlıştır. Kısa saç sahibi olan kişiler için örgü yapmak zor olabilir ama imkansız değildir. Bu noktada bu kişiler, kısa saç örgü modelleri nasıl yapılır şeklinde sorular sormaktadırlar. Gelin, bu sorunun cevabını verelim.

Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır ?

Kısa saçları örmek zor olacağı için bu noktada genellikle balıksırtı örgü modelleri tercih edilir. Önden başlayarak araya doğru öreceğiniz saçlarınız için inceliği istediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz.

kısa saç için örgü 256x300 - Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır ?
kısa-saç-için-örgü

– Kısa saçınızı örmeden önce mutlaka hacim veren spreyler kullanın. Saçlar, bu şekilde daha kolay örülecektir.
– Hacim verenler spreyler gibi saçınızın yumuşasını ve uçuşmasını sağlayacak esnek tutuşlu saç spreylerinden de yararlanmanızı tavsiye ederiz.
– Daha sonra direkt olarak saçınızı örmeye başlayabilirsiniz.
– Saçlarınızı iki eşit parçaya ayırın.
– Ayırdığınız iki eşit parçadan birini, diğer parçanın içinden geçirin. Bu işlemi sürekli tekrarlayarak devam edin.
– Örgü tamamen sonlandığında saçınızı lastik ve ince bir tokayla sabitleyin.

Kısa Saç Örgü Modelleri

Saçınızın kısa olmasına takılmayın! Bu kadar kısa saça bile nasıl örgü yapıldığı aşağıdan görebilirsiniz. Kısa saçı olan kadınlar, görselde yer alan harika kısa saç örgüsünü deneyebilir ve herkesine kendine hayran bırakabilirler.

a 235x300 - Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır ?
kısa-saç-için-örgü-modeli

Kısa saç ve örgünün harika uyumunu gösteren bir model daha. Özellikle biraz dalgalı saçlara sahipseniz bu model, saçınızda harika duracaktır. Örgünün adım adım nasıl uygulandığını görselden görebilirsiniz. Bu noktada saçınıza hacim kazandıracak herhangi bir sprey kullanabilir ve daha dolgun örgüler elde edebilirsiniz.

a2 300x289 - Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır ?
dalgalı-saçlar-için-örgü-modelleri

Tüm saçınızı örgü yaparak kullanmak zorunda değilsiniz. Modelde de gördüğünüz gibi örgüyü toka olarak kullanabilir ya da en azından toka şekli verebilirsiniz. Kısa saç örgü modeli için en uygun örgülerden biri!

kısasaç örgü 200x300 - Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır ?
kısa-saç-örgü

Balık Sırtı Örgü Nasıl Yapılır öğrenmek için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Balık Sırtı Örgü Nasıl Yapılır, Çift Balık Sırtı Örgü başlıklı makalemizde balık sırtı, balık sırtı nasıl örülür ve balık sırtı örgü modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı Saç Modelleri

Bayanların, erkeklere nazaran saç bakımlarına ve saç modellerine çok daha fazla dikkat ettiklerini söyleyebiliriz. Aynı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir