Home / Saç Modelleri / Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli

Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli

Örgü modelleri, genellikle uzun saçlar için daha uygundur fakat kısa saçlar için de örgü modelleri bulunmaktadır. Kısa saç örgü modelleri nasıl yapılır resimli sorusuna yanıt vereceğiz ve kısa saçlar için örgü modelleri paylaşacağız.

Her örgü modelini yapmaya başlamadan önce mutlaka saçınıza bakım yapmanız gerekmektedir. Bu noktada saçın uzunluğu ya da kısalığı önemli değil. Saçı yumuşatmanız ve nemlendirmeniz, daha kolay örgü yapmanızı sağlayacaktır.

Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli

Burgu örgü ya da burgulu örgü olarak bilinen bu örgü modeli, en çok kısa saçlı kişilerde güzel durmaktadır. Yapılması oldukça basit olan bu örgü, eşitliği esas almaktadır. Birkaç adet örgü olduğu  için  bu örgülerin arasındaki mesafeyi eşit yapmak gerekmektedir. Bu sayede örgü, daha şık duracaktır.

burgu örgü modeli 300x289 - Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli
burgu-örgü-modeli

Balık Sırtı Örgü Modeli

Genellikle uzun saça sahip olan kişiler tarafından kullanılan balık sırtı örgü modeli, kısa saça sahip olan kişilerde de güzel durmaktadır. Bu noktada kısa saç için yapılan örgü, uzun saça göre biraz daha farklıdır.

balık sırtı örgü modeli 300x300 - Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli
balık-sırtı-örgü-modeli

Boksör Örgü Modeli

Kısa saça sahip olan kadınlar tarafından en çok tercih edilen saç modelidir. Bu saç örgü modelinin yapılışı basit olduğu için birçok kişi tercih  etmektedir. Uzun saçlı kişilerin de yararlanabileceği bu örgü modeli, günlük kıyafetler ile daha uyumlu olmaktadır. Özel günler için tercih edilmemesi gereken bir örgü modelidir.

boksör örgü nasıl yapılır 240x300 - Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli
boksör-örgü-nasıl-yapılır
Taç Örgü Saç Modeli

Saçınız çok kısaysa öremeyeceğiniz taç örgü modeli, aslında tam olarak orta saç uzunluğuna sahip olanlar içindir. Kısa saça sahip olan kişiler, taç örgü örebilir fakat istedikleri şekli veremezler. Görselde de gördüğünüz üzere bu örgü modeli, biraz gevşek bırakıldığında daha şık durmaktadır. Saçınız çok kısaysa bu şekilde gevşek yapamayabilir ve daha sıkı örmek zorunda kalabilirsiniz.

taç örgü saç modeli 1 200x300 - Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli
taç-örgü-saç-modeli

Bir önceki yazımız olan Saç Örgü Modelleri başlıklı makalemizde balık sırtı örgü, halat örgü nasıl yapılır ve kılçık örgü hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

farklı saç modelleri 310x165 - Değişik Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?

Değişik Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ?

Birbirinden farklı örgü modelleri öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Birçok kadın, özel ya da normal günler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir