Home / Saç Modelleri / Kına Saç Modelleri

Kına Saç Modelleri

Kültürümüzde oldukça fazla önem verilen kına, evlenecek kadınlar için de büyük önem taşımaktadır. Birçok kadın, kınayla ilgili hazırlık yapar ve kınanın çok güzel geçmesini ister. Bu noktada en çok dikkat edilen şeylerden biri; saç modelidir. Bu neden ile kına saç modelleri araştırılmaktadır.

Kına Saç Modelleri

Kına için saç modeli seçerken, bindallı ve aksesuarlar ile uyumlu olacak bir saç modeli seçilmelidir. Aynı şekilde bazı kişiler, saç için taç kullanmaktadır. Taç kullanacaksanız, yine mutlaka taç ile uyumlu olabilecek bir saç modeli seçmelisiniz.

İlk modelimizde gördüğünüz üzere büyük taşlı bir taç ve dalgalı bir saç mevcut. Aynı şekilde taç ile bindallı taşları birbiriyle uyumlu olduğu için daha şık duruyor. Bu noktada birçok şeyin önemli olduğunu söyledik fakat saç rengi ve bindallı rengi de oldukça önem taşımaktadır.

kına saç modelleri taçlı 196x300 - Kına Saç Modelleri
kına-saç-modelleri-taçlı

Herkes taç takmadığı için farklı modeller de tercih edilmektedir. Bu durumda kına topuz saç modelleri karşımıza çıkmaktadır. Dağınık topuz modelleri ya da örgülü topuz modelleri, kına için en çok tercih edilen topuz modelleri arasında yer almaktadır.

kınada topuz saç modeli 225x300 - Kına Saç Modelleri
kınada-topuz-saç-modeli

Kına saç modellerinde aksesuar kullanımını olduğunu söylemiştik. Bu aksesuarlardan en yaygını; taçtır. Taç dışında çeşitli çiçekler de, saç aksesuarı için kullanılmaktadır. Çiçeklerin örgülü saç modelleri ile oldukça güzel durduğunu da söyleyelim.

içekli kına saç modeli 300x154 - Kına Saç Modelleri
çiçekli-kına-saç-modeli

Hint konsepti  kına modelleri, son yıllarda oldukça artmaya başladı. Hintlilerin fazla aksesuar sevmesi ve bu aksesuarların taşlı olması, kına saç modellerini etkiledi. Ülkemizde de görebildiğimiz bu modeller, birçok farklı aksesuar kullanımıyla karşımıza çıkmaktadır. Genellikle büyük küpe, taç ve büyük taşlı kolye ile kına saçını tasarlayan Hintliler, bu modasını tüm dünyaya yaymış durumda.

hint kına saç modeli 300x200 - Kına Saç Modelleri
hint-kına-saç-modeli

Son modelimiz ise aynı tokaların saçın farklı kısımlarına yerleştirilmesiyle oluşmaktadır. Kına uzun saç modelleri araştıran kişiler, bu modeli tercih edebilirler.

f5d3d6a5187a034c1ab26cdafd1f767e 176x300 - Kına Saç Modelleri
kına-saç-modelleri-farklı

Bir önceki yazımız olan Taç Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde örgü, saç modelleri ve taç örgü hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

düğün uzun saç modeli 310x165 - Düğün Saç Modelleri, Uzun ve Kısa Saçlar İçin Modeller

Düğün Saç Modelleri, Uzun ve Kısa Saçlar İçin Modeller

Kadınlar, en güzel günlerini en güzel saç modelleri ile taçlandırmak isterler. Düğün, kadınlar için en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir