Home / Saç Modelleri / Kılçık Örgü Nasıl Yapılır, Kılçık Örgü Modelleri

Kılçık Örgü Nasıl Yapılır, Kılçık Örgü Modelleri

Görünüşüne bakıldığında zor gibi görünen bu örgü modeli, aslında oldukça kolaydır. Kılçık örgü yapmak istiyorum diyen kişiler kılçık örgü saç modelleri hakkında araştırma yapmakta ve kendine uygun modeli seçmektedir. Bu örgü modeli, çok farklı tarzlarda karşımıza çıkabilmektedir.

kılçık örgü 300x176 - Kılçık Örgü Nasıl Yapılır, Kılçık Örgü Modelleri

Kılçık Örgü Nasıl Yapılır ?

Her şeyden önce tüm örgü modellerinde olduğu gibi bu örgü modeline de başlamadan önce saçı yumuşatmanız gerekecektir. Çeşitli saç spreylerinden yardım alabilir ya da saçınızı düzleştirebilirsiniz. Daha sonra saçınızı 2 eşit parçaya ayırın. Bu 2 parçanın sağ ve sol tarafından örmeye başlayın, örgüyü saçın aşağısına doğru devam ettirin. Kılçık örgü modeli nasıl yapılır sorusunun cevabı bu şekildedir.

Bu örgü modelini gevşek kullanmak isteyenler de olmaktadır. Örgüyü yaptıktan sonra saçınızı gevşetebilir ve daha hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kılçık Örgü Saç Modelleri

İlk saç modeli örneğimizde biraz gevşek bir kılçık örgü görüyoruz. Görselden bu örgü modelinin uzun saçlarda daha güzel durduğunu görebilirsiniz. Saçınızda ombre olması, örgü modelinin daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

kılçık örgü kısa 205x300 - Kılçık Örgü Nasıl Yapılır, Kılçık Örgü Modelleri
kılçık-örgü-kısa

Kılçık örgünün en gevşek halini aşağıda görebilirsiniz. Genellikle gençler tarafından bu model, oldukça şık durmaktadır. Genel olarak çekici olan kılçık örgü modeli, tercih edilmesi gereken bir modeldir.

kılçık örgü modeli 1 300x300 - Kılçık Örgü Nasıl Yapılır, Kılçık Örgü Modelleri
kılçık-örgü-modeli

Kılçık örgünün kısa saçta nasıl göründüğünü aşağıdaki görselden görebilirsiniz. Kısa saçlarda kötü durduğunu söyleyemeyiz fakat uzun saçlar, bu örgü modeli için daha uygundur. Örgünüzün bozulmaması için örgü bitiminde küçük ve lastik bir toka kullanmanız gerekmektedir. Bu noktada saç spreylerinden de yardım alabilirsiniz.

kılçık örgü saç modeli 267x300 - Kılçık Örgü Nasıl Yapılır, Kılçık Örgü Modelleri
kılçık-örgü-saç-modeli

Kılçık örgüye tepeden değil, saçın arka kısmından başlayan bir kişi, bu şekilde bir model elde edebilir. Eşit genişlikte bir örgü tercih etmek istiyorsanız, örgünüzü bu şekilde yapabilirsiniz. Kısa kılçık örgü modelleri arasında yer alan bu model, oldukça şık durmaktadır.

kılçık örgü nasıl yapılır 200x300 - Kılçık Örgü Nasıl Yapılır, Kılçık Örgü Modelleri
kılçık-örgü-nasıl-yapılır

Bir önceki yazımız olan Mezuniyet Saç Modelleri başlıklı makalemizde at kuyruğu saç modeli, dalgalı saç modeli ve Mezuniyet Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

lob-sac-kesimi-modelleri

Lob Kesim Saç Modelleri

Son yılların yükselen saç modeli; lob kesim. Lob kesim saç modelleri, birçok yüz tipi ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir