Home / Saç Modelleri / Erkek Çocuk Saç Modelleri

Erkek Çocuk Saç Modelleri

Erkek çocuk için saç modeli seçmek, bazı durumlarda yorucu olabilmektedir. Özellikle küçük yaşta olan çocuklar, saç kesimi sırasında fazlasıyla problem çıkarmaktadır. Bu durumda önceden bilgisayarınız ya da akıllı telefonunuz aracılığıyla model göstermeli ve çocuğu alıştırmalısınız. Ebeveynler, bu durumda kaldıklarına erkek çocuk saç modelleri ve erkek çocuk saç kesimleri gibi aramalar yapmaktadırlar. Aşağıda görebileceğiniz saç modelleri, 1 yaş ile 15 yaş aralığında olan çocuklar için oldukça uygundur.

Erkek Çocuk Saç Modelleri

Son yıllarda hem çocuklar hem de genç erkekler tarafından oldukça fazla kullanılan bir model. Okul çağında çocuk için saç modeli arıyorsanız, mutlaka değerlendirmeye almanız gereken modeller arasında olmalı. Yan kısımda bulunan saçların kademeli olarak kesilmesi, daha şık bir görünüm sağlayacaktır.

a1 300x300 - Erkek Çocuk Saç Modelleri
erkek-çocuk-kısa-saç-modeli

Çocuğunuzun kafa şekli yuvarlak ise, aşağıda yer alan model daha güzel duracaktır. Aynı zamanda istemeniz durumunda saçların ayrılma kısmına çizik yaptırabilirsiniz.

a2 1 300x300 - Erkek Çocuk Saç Modelleri

Aşağıda yer alan saç modeli, uzun yüze sahip çocuklar için saç modelleri arasında yer almaktadır. Saçı, hem düz şekilde tarayabilir hem de tepede bulunan saç uzunluğuna göre şekil verebilirsiniz. Bu saç modelinde yanlar kısımlar, tek bir numaraya göre kesilir. Genellikle 2 ile 4 numara arasında tercih yapılmaktadır.

a3 292x300 - Erkek Çocuk Saç Modelleri
erkek-çocuk-kısa-saç-modeli

Bu model, kafası küçük olan çocuklar için tercih edilmektedir. Bu durumda olan çocuklarda daha güzel durmaktadır. Yan kısımlar eşit kesilir ve tepe kısmında yer alan saçlar, kademeli olarak kısaltılır.

a4 240x300 - Erkek Çocuk Saç Modelleri
erkek-çocuk-saç-kesim

Çocuklar, özellikle ünlü kişiler ve futbolculardan gördüğü modelleri uygulamayı severler. Bu noktada günümüzde genç futbolcular tarafından uygulanan bu model, genel olarak tercih edilmektedir. Bu model, aynı zamanda erkek çocuk kısa saç modelleri arasında bulunmaktadır.

a5 297x300 - Erkek Çocuk Saç Modelleri

Erkek çocuk uzun saç modelleri arayan kişiler, genellikle bu modeli tercih etmektediler. Bu modelde çocuğun saçı, normal uzayışına bırakılır ve belirli zamanlarda kademeli olarak saç kesilir. İstenilen uzunluğa ve şekle göre, saç kesim zamanı ve miktarı değişmektedir.

a6 300x200 - Erkek Çocuk Saç Modelleri

Bir önceki yazımız olan Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde kısa saç örgü ve kısa saç örgü modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

at kuyruğu saç modelleri

At Kuyruğu Saç Modelleri

Gündelik yaşamda, bunaltıcı sıcaklıklarda ve özellikle yaz aylarının başlarında çokça tercih edilen at kuyruğu saç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir