Home / Saç Modelleri / En Güzel Kadın Saç Modelleri

En Güzel Kadın Saç Modelleri

Kadınlar, hem özel hem de normal günler için saç modelleri araştırması yapmaktadır. Bu noktada en güzel kadın saç modelleri araştırılmakta ve cevabı aranmaktadır. Yazımızda birçok farklı saç modeline yer vereceğiz ve seçimi size bırakacağız. Saç modeli seçerken hem yüz tipinizi hem de saç renginizi değerlendirmeniz ve bunlara göre seçmeniz gerekmektedir.

En Güzel Kadın Saç Modelleri

Küt kesim saç modeli, en çok tercih edilen saç modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle orta ve kısa uzunlukta saça sahip olanların tercih etmesi gereken bu saç modeli, aynı şekilde küçük ve orta büyüklükte yüze sahip olanlar tarafından kullanılmalıdır.

kadın küt saç kesim 290x300 - En Güzel Kadın Saç Modelleri
kadın-küt-saç-kesim

Fresh Cut Saç Kesimi

Doğal saç  kesim modelleri araştıran kişiler, fresh cut saç kesimi tercih etmelidirler. Son yıllarda oldukça fazla kullanılan bu saç modeli, orta uzunlukta saça sahip olanlar tarafından kullanılmalıdır. Aynı zamanda zayıf kişilerde daha şık duran bu saç kesimi, saç içerisinde farklı katların oluşturulmasıyla elde edilmektedir.

fresh cut saç kesimi 300x294 - En Güzel Kadın Saç Modelleri
fresh-cut-saç-kesimi

Katlı Saç Kesim Modeli

Trend saç modelleri hakkında araştırma yapan kadınlar, bu saç modeline mutlaka erişmişlerdir. Katlı saç kesim modeli, son yılların en çok kullanılan saç modelleri arasında yer almaktadır. Bu saç modeli, orta uzunlukta saça sahip olan kişilere daha çok yakışmaktadır.

katlı saç kesim modeli 290x300 - En Güzel Kadın Saç Modelleri
katlı-saç-kesim-modeli
Pixie Saç Modeli

Uzun saçlardan sıkıldıysanız ve kısa saç modelleri araştırması yapıyorsanız bu saç modeli tam size göre. Pixie saç modeli olarak adlandırılan bu saç kesim modeli, yüzü ve kafası küçük olan kadınlarda daha şık durmaktadır. Doğal görünüm kazanmak ve saçlarınızla uğraşmamak istiyorsunuz bu saç modelini tercih edebilirsiniz.

pixie saç kesim modeli 300x273 - En Güzel Kadın Saç Modelleri
pixie-saç-kesim-modeli
Kıvırcık Saç Kesim Modeli

Saçı kıvırcık olanlar, bu saç modeli için pek uğraşma gereği duymaz. Düz saça sahip olanlar, hem saçını kıvırcık kesitrmeli hem de belli bakımları uygulamalıdırlar. Trend saç modelleri arasında bu saç modeli de yer almaktadır.

kıvırcık saç kesim modeli 291x300 - En Güzel Kadın Saç Modelleri
kıvırcık-saç-kesim-modeli

Bir önceki yazımız olan Lob Kesim Saç Modelleri başlıklı makalemizde at kuyruğu saç modelleri, kesim ve lob kesim hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

kısa-saç-örgü-modelleri

Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır Resimli

Örgü modelleri, genellikle uzun saçlar için daha uygundur fakat kısa saçlar için de örgü modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir