Home / Saç Modelleri / Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı Saç Modelleri

Bayanların, erkeklere nazaran saç bakımlarına ve saç modellerine çok daha fazla dikkat ettiklerini söyleyebiliriz. Aynı zamanda saç bakımı için düzenli olarak kuaföre giden bayanlar, her ay yeni bir saç kesimiyle kendini gösterebiliyor. Özellikle dalgalı saç modelleri her yüz tonuna ve şekline uyum sağlamasa da, uyumlu olan yüzlerde mükemmel bir duruşa sahip oluyor.

Dalgalı Saç Modelleri orgumodelleri.net  - Dalgalı Saç Modelleri

Düz saçlı bayanlar, genellikle dalgalı saç modellerini uygulamaya çalışsalar da bu konuda çok başarılı olamıyorlar. Çünkü saçın temeli düz olduğu için, yapılan maşa asla istikrarlı bir tutuşa sahip olmuyor. Bu nedenle düz bir yüze sahip olan, saçları doğuştan kıvırcık olan bayanlarda dalgalı modeller daha rahat uygulanıyor ve çok daha güzel bir görünüşe sahip oluyor.

Dalgalı saçlar için çeşitli kesim modelleri bulunuyor. Kesim modelleriyle dalgalı bir saç buluştuğunda ise, ortaya daha güzel görüntüler çıkabiliyor.

Dalgalı Saçlar İçin Kesim Modelleri

Dalgalı saç modelleri içerisinde birden fazla kesim modeli bulunuyor. Özellikle kısa saç kesiminde, dalgalı model daha hoş dururken, bob model de en sık kullanılan modeller arasında yer alıyor.

Katlı, asimetrik, pixie, kahküllü ve uzun saç modelleri, dalgalı saçlar için hiçbir sorun teşkil etmiyor ve kolayca uygulanabiliyor. Ayrıca lob ve shag saç kesimlerinde de dalgalı saç modelleri harika bir görüntüye sahip oluyor.

Usta Ellerin Müdahalesi

Bayanlar, genellikle her saç modelinin kendilerine yakışacağını düşünür. Saç modelleri, bir bayana yakışabilmesi adına uygulanır ve gün yüzüne çıkarılır. Fakat bu hususta hem saç modelini yaptıran bayanın, hem de saç kesimini yapan kişinin büyük rolü vardır.

Genellikle her zaman aynı kuaföre giden kadınlar, saçlarını kestirirken kendilerini usta ellere emanet ettiklerini düşünüyor ve bazen umduklarını bulamıyorlar. Bu durumun sebeplerinden birisi de yapılan modelin saça uygunsuzluğudur. Model uygulayan kişi profesyonel olsa bile, her kesimi her saça yapamayabiliyor.

Ayrıca size yakışan saç modelleri için yeterince profesyonel bir kuaföre gidiyorsanız, umduğunuzu rahatlıkla yakalayabiliyorsunuz. Bunun haricinde size uymayan farklılıkları denerseniz, hem saçınıza hem de görüntünüze fazlasıyla zarar verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir