Home / Saç Modelleri / Balık Sırtı Örgü Nasıl Yapılır, Çift Balık Sırtı Örgü

Balık Sırtı Örgü Nasıl Yapılır, Çift Balık Sırtı Örgü

Kadınlar tarafından oldukça fazla kullanılan örgü modelleri arasında yer alan balık sırtı örgü, hem kısa saçlı kadınlar hem de uzun saçlı kadınlar için vazgeçilmez modeller arasında yer almaktadır. Durum böyle olunca birçok kadın, balık sırtı örgü modelleri ve balık sırtı örgü nasıl yapılır şeklinde aramalar yapmaktadırlar.

balık sırtı örgü modelleri 300x169 - Balık Sırtı Örgü Nasıl Yapılır, Çift Balık Sırtı Örgü
balık-sırtı-örgü-modelleri

Balık Sırtı Örgü Nasıl Yapılır ?

Herkes tarafından kullanılan klasik balık sırtı modeli için saçınızın ön bölümünden bir parça seçin ve ayırın. Bu noktada bazı kadınlar, saçlarının örgü yapılırken bozulmasından şikayet etmektedirler. Bu şekilde probleminiz var ise, kesinlikle saçınızı sabit tutacak bir ürün kullanmalısınız. Aksi takdirde örgü için verdiğiniz emek boşa gidecek ve örgünüz, kısa sürede bozulacaktır.
Saçınızın ön kısmından aldığınız parçayı en tepe kısmından başlayarak, klasik şekilde örün.
İlk aşama için aldığınız ilk parçayı 3’e bölün. 1 parçayı bir elinizde diğer 2 parçayı diğer elinizde tutun.
Daha sonra 2 parçanın arasına 1 parçayı ekleyin. Bu şekilde 2 örgü yaptıktan sonra saçlarınızın tüm kısımlarını dahil etmeli ve örmeye bu şekilde devam etmelisiniz.
Örgünün sonuna yaklaştıkça 3’lü klasik örgü modeline dönebilir ve örgüyü bitirebilirsiniz.
Bu sayede balıksırtı örgü yaparken dikkat edilmesi gerekenler dahil birçok konuya değinmiş olduk.

Kolay balıksırtı örgü nasıl yapılır diyen kişiler, bu modeli tercih edebilirler. Bu noktada işin biraz daha zor kısmı olan çift balık sırtı örgü modeli de merak edilmektedir.

ift <yoastmark - Balık Sırtı Örgü Nasıl Yapılır, Çift Balık Sırtı Örgü

Çift Balık Sırtı Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Çift balık sırtı örgü, klasik balık sırtı örgü modeline çok benzemektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken iki şey bulunmaktadır. Bunlardan birincisi; saçlarınızı tepeden değil, yanlardan örmeye başlamak. İkincisi ise; klasik balık sırtı modelinde ördüğümüz gibi örmek.

balık sırtı örgü 300x215 - Balık Sırtı Örgü Nasıl Yapılır, Çift Balık Sırtı Örgü
balık-sırtı-örgü

Örgülerin gün içerisinde problem çıkarmamasını istiyorsanız, tutuşlu sabitleyici kullanmanızı öneririz. Bu sayede gün içerisinde parlak örgüye sahip olacaksınız. Çift balıksırtı örgü modeli, aynı zamanda boxer örgü adıyla da bilinmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Kısa Saç Modelleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Kısa Saç Modelleri başlıklı makalemizde Kısa Saç Modelleri, Kıvırcık Kısa Saç Modelleri ve Kıvırcık Saç Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

1en güzel kısa örgü modelleri 310x165 - Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır ?

Kısa Saç Örgü Modelleri Nasıl Yapılır ?

Birçok kişi, kısa saça sahip olduğu için örgü modellerinden yararlanamayacağını düşünür. Bu düşünce, tamamen yanlıştır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir