Home / Saç Modelleri / Abiye Saç Modelleri, En Sevilen Saç Modelleri

Abiye Saç Modelleri, En Sevilen Saç Modelleri

Abiye saç modelleri, kadınlar için önemlidir. Çünkü; genelde özel günlerde kullanılan bu saç modelleri, güzel ve alımlı olmalıdır. Bu saç modelleri, giyeceğiniz abiye ile uyumlu seçilmelidir. Aksi takdirde saç modeli ne kadar güzel olursa olsun, abiyeyle uyuşmayacağı için kendini gösteremeyecektir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en temel nokta budur.

Abiye Saç Modelleri

Abiye ile çokça tercih edilen bir model ile başlayalım, at kuyruğu saç modeli. Bu model, saçı uzun olan kişiler de şık duracaktır. Aynı zamanda bu model ile kullanacağınız elbise, düz olmamalıdır. Taşlı abiyeler, at kuyruğu saç modeli ile oldukça uyumludur.

Burgu Topuz Saç Modeli

Özel günlerde en fazla görebileceğiniz saç modellerinden biridir. Orta uzun ve uzun saçlar için uygun olan burgu topuz saç modeli, dekoltesi bulunan abiyeler ile daha çok ortaya çıkmaktadır. Özellikle sırt dekoltesi bulunan abiyeler, bu saç modeliyle çok uyumludur.

burgu topuz saç modeli 300x211 - Abiye Saç Modelleri, En Sevilen Saç Modelleri
burgu-topuz-saç-modeli

Taç Örgü Saç Modeli

Taç örgünün her şey ile uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Özel günlerde melek gibi görünmek istiyorsanız, kesinlikle tercih etmeniz gereken tek modeldir. Bu saç modeli, düz ve beyaz abiyeler ile oldukça şık durmaktadır. Aynı zamanda aksesuarlardan yararlanarak kullanabileceğiniz bir modeldir.

taç örgü modeli 1 215x300 - Abiye Saç Modelleri, En Sevilen Saç Modelleri
taç-örgü-modeli
Dalgalı Saç Modeli

Bu saç modeli, her ortama uyum sağlayabilmektedir. Ayrıca hem kısa hem de uzun saça sahip olanlar için uygundur. Uzun saça sahip olan ve bu modeli kullanmak isteyen kişiler, hem klasik hem de modern abiyeler tercih edebilirler. Aynı şekilde v yaka elbiseler ile güzel duran bu model, balık form olarak adlandırılan abiyelerle de güzel durmaktadır.

dalgalı saç modelleri 206x300 - Abiye Saç Modelleri, En Sevilen Saç Modelleri
dalgalı-saç-modelleri

Saçınız kısaysa ve dalgalı saç modeli kullanmak istiyorsanız, abiye tercihini az önce bahsettiğimiz şekilde yapabilirsiniz fakat saçınıza mutlaka masaj yapın. Bu noktada saç köpüğü ile masaj yapmanızı öneriyoruz. Bu sayede saçınız kısa olmasına ragmen, hem daha hacimli duracak hem de abiye ile uyumlu olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kolay Saç Modelleri başlıklı makalemizde at kuyruğu, balık sırtı örgü ve çift topuz hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

kına için saç modeli 310x165 - Kına Saç Modelleri

Kına Saç Modelleri

Kültürümüzde oldukça fazla önem verilen kına, evlenecek kadınlar için de büyük önem taşımaktadır. Birçok kadın, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir