Home / Oya Modelleri / Mor Salkımlar Tığ İşi Oyası Yapılışı

Mor Salkımlar Tığ İşi Oyası Yapılışı

Yepyeni bir modelle karşınızdayız. Mor salkımlar tıp işi oya modelinin harika video anlatımıyla sizlerde tığlarınızı elinize alacaksınız.

Tığ Oyaları: Görkemin Adı

Tığ oyaları denince sanki akla eskilerde ninelerimiz yapıyordu gibi özellikle genç jeneriklerde bu düşünceler oluşmakta. Ancak günümüzdede hala bu değerli ve kıymetli sanat eserlerine önem veren bayanlar var ve sayılarıda oldukça fazla. Eğer boş zamanınız var ise hem hobi hemde stres atmak için birebir tığ oyası modelleri yapabilirsiniz. İlk defa yapıyorsanız deneme yanılma yollarıyla sizde başarabilirsiniz. Her makalemize modelin videolu anlatımını ekliyoruz ki ilk defa yapanlar bu videolardan faydalansın istiyoruz. Tığ işiyle bir çok model yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde iğne oyası modelleri, havlu kenarı, tülbent kenarları aklınıza gelecek her ürünü yapabilirsiniz.

tig isi mor salkimlar - Mor Salkımlar Tığ İşi Oyası Yapılışı
Tığ işi Mor Salkımlar Oya Modeli

Tığ ile Neler Yapılır?

Yukarıdada bahsettiğimiz gibi her alanda tığ ile uygulama yapabilirsiniz. İsterseniz yazma ve havlu kenarlarına isterseniz kıyafetlerinize uygulayabilirsiniz, yada evinizi süsleyen dantelleri süslemeyebilirsiniz. Elinizde çok güzel kumaşlar var ama ne yapacağınızı bilmiyorsanız, etrafını tığ işleri ile uygulayarak masalarınıza çok güzel örtüler yapabilirseniz. Yaptığınız bu el sanatlarıyla ister evlerinize, ister sevdiklerinize, isterseniz de cebinize destekte bulunabilirsiniz. Mor salkımlar tığ işi oya yapılışını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

Mor Salkımlar Tığ İşi Oya Yapılışı

Bir önceki yazımız olan Bal Peteği Desenli Çeyizlik Patik Yapımı başlıklı makalemizde bal peteği desenli örgü modeli, Bal peteği desenli örgü patik ve bal peteği desenli patik yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Tığ İşi Patik Örgü Modeli

Tığ İşi Patik Örgü Modeli

Patikler gerek çeyizlik gerekse de günlük kullanım için oldukça gereklidirler. Zahmetli olmayan yapılışı sayesinde kısa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir