Home / Örgü Modelleri / Yalancı Selanik Örgü Modeli

Yalancı Selanik Örgü Modeli

Yalancı Selanik Örgü Modeli

Örgü modelleri içerisinde hanımların yapımında zorlandığı modellerden biri Selanik örgü modelidir. Çok şık ve hoş bir model olmasına rağmen yapımı oldukça meşakkatlidir. Yalancı Selanik ile aynı şık modeli kolayca yakalamanız mümkün. Hırka, yelek, ve şal gibi pek çok örgü yapımı sırasında bu modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örgü modeli oldukça kolay olduğu için ekstra ip kullanmanız gerekmez. İstediğiniz renkte ve istediğiniz kalınlıkta ip ile bu modeli uygulayabilirsiniz.

Örgü Modelinin Yapımı

Dilerseniz Yalancı Selanik örgü modeli yapımına geçelim, öncelikle ilmek sayımız 4’ün katları artı bir ilmek şeklinde olmalıdır. Örnek vermek gerekirse 24+1, 36+1 gibi olmalıdır. İlmekleri bitirdikten sonra tüm sırayı 3 ters ve 1 düz olarak örün, sıranın sonunda son 2 ilmek ise düz olarak örülmelidir. Modelin ortaya çıkması için tüm yapmanız gereken bu kadar, oldukça kolay. Her bir sırayı 3 ters ve 1 düz olarak örmek ve son 2 ilmeği düz örerek sırayı bitirmek. Sıranızın kaymaması için her sıraya 3 ters ile başlamak ve 2 düz ile bitirmek işin püf noktasıdır. Modele başlarken şaşırmanız mümkün bu yüzden 3 ters 1 düz şeklinde saymanız kolaylık sağlayacaktır. Zamanla eliniz alışacağı için saymaya gerek kalmadan hızlıca bitirebilirsiniz. İlk birkaç sırada modeli göremeyebilirsiniz, örmeye devam ettikçe örgü modeli kendini gösterecektir. Örülecek her parçaya kolayca uygulanabilen yalancı selanik modeliyle örgüye yeni başlamış bile olsanız oldukça başarılı işler ortaya çıkartabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Hasır Modelli Saç Bandı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde hasır saç bandı, hasır saç bandı nasıl örülür ve hasır saç bandı örgüsü hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

hqdefault 310x165 - Burgulu Bebek Patiği Nasıl Yapılır?

Burgulu Bebek Patiği Nasıl Yapılır?

Burgulu Bebek Patiği Nasıl Yapılır? Kış aylarında bebeklerin ayaklarını sıcak tutacak ve dikiş atmadan tamamlayabileceğiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir