Home / Örgü Modelleri / Tığ İşi / Tığ İşi Bayan Yelek Modeli Yazlık

Tığ İşi Bayan Yelek Modeli Yazlık

Tığ ile yapılan yelek modelleri kolayca örülmektedir. Bu nedenle de en çok tercih edilen örgü modelleri tığ işi modellerdir. Bayan yelekleri modelleri farklı desenlerle oluşturulmaktadır. En şık bayan yelekleri de tığ işi örgü ile yapılabilmektedir. Birbirinden kolay ve güzel örgü yelekler basit tığ örgü teknikleri ile yapılmaktadır.

Tığ İşi Bayan Yelek Modeli orgumodelleri.net  762x1024 - Tığ İşi Bayan Yelek Modeli Yazlık
Tığ İşi Bayan Yelek Modeli Yazlık

Fıstık modelli tığ işi yelek seçenekleri en trend örgü modelleri arasında yerini almaktadır. Fıstık modeli yelek yapılırken ölçüye uygun olacak şekilde zincir çekiliyor. Sonraki sırada ise delikli bir yapı oluşuyor. Modelde belirlenen yerlerde top şeklinde fıstık modelleri yapılmaktadır.

Tığ İşi Dantelli Yelek Modelleri

Tığ ile yapılan örgü modeli yelekler kolay yapımı ve rahat kullanımı ile tercih edilmektedir. Tığ İle yapılan bu modeller arasında dantel motifli olan yelekler bulunmaktadır. Bu yelek modelleri son derece şık görüntü oluşturmaktadır. Dantel işleme örgü tekniği ile oluşturulan bayan yelekleri farklı tarz kombinlerde kullanılabilmektedir. Dantel motifli yelek modelleri kolaylıkla çeşitli hale getirilmektedir. Zarif ve yazlık modellerde dantel motifler rahatlıkla kullanılmaktadır.

Tığ işi örgü modeli yelekler farklı modellerde, farklı tarz ve farklı biçimlerde seçenekler bulunmaktadır. Uzun kollu yelekler, kısa kollu yelekler, normal boy ve tunik boy yelek modelleri oluşturulabilmektedir. Her modelin farklı bir yapılış şekli bulunmaktadır. Aynı zamanda her örgü yelek modeli isteğe göre farklı ölçülere göre de yapılmaktadır. Şık ve zarif görüntüye sahip olan yelekler tığ işi örgü tekniği ile örtülmektedir.

Bir önceki yazımız olan Düğmeli Patik Örgü Modeli başlıklı makalemizde Düğmeli Patik Örgü, Düğmeli Patik Örgü Modeli ve Düğmeli Patik Örgü Modeli 2020 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Baykuşlu Bebek Beresi

Baykuşlu Bebek Beresi Yapımı

Bebekler için örgü bereler kullanışlı olmaları ile dikkat çekmektedir. Baykuş figürlü olan örgü modeli ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir