Home / Örgü Modelleri / Kolay Tığ İşi Çanta Nasıl Örülmektedir ?

Kolay Tığ İşi Çanta Nasıl Örülmektedir ?

Tığ İşi Çanta Yapımı

Örgü çantalar ister el yapımı olsun, ister hazır olsun her zaman en çok tercih edilen çanta modelleri arasında yer almaktadır. Tığ işi çantaları hazır olarak satın alabileceğiniz gibi, kendinizde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Tığ kullanmayı bilen herkes bu işlemi kolaylıkla yapacağı gibi, İnternet ortamında bulabileceğiniz birçok video sayesinde bilgisi olmayan birçok kişide kolaylıkla tığ işi çanta yapabilmektedir. Çanta yapımı sırasında kadife ipler, penye ipler, hasır ipler ve kağıt iplerden birini seçerek uygun numarada tığ kullanmanız gerekmektedir. Belirlediğiniz motif ölçülerini arttırıp, azaltarak çantanızın boyutunu kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda sıklıkla tercih edilen portföy çantalar sap kullanımına gerek kalmadan, düz sık iğne tekniği ile kolaylıkla örülmektedir.

Kolay Tığ İşi Çanta Nasıl Örülmektedir ?

İlk olarak, çantanın tabanını oluşturmak için kullanacağınız malzemeden istediğiniz boyutta bir parça kesmeniz gerekmektedir. Deri keçe yada ahşap malzemeler kullanabileceğiniz taban malzemeleri örgü malzemeleri satılan dükkanlarda hazır halde de satılmaktadır. Tığ işi çanta yapımına başlamak için taban malzemesinin etrafına tırabzanlar örerek tabanı oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra istediğiniz uzunluğa gelene kadar tek bir model örebilir ya da motif motif örerek sık iğne ile birleştirebilirsiniz. Motif yapmak daha zor olacağı için dümdüz örebilir ve istediğiniz boyuta ulaştığınızda kesme işlemi yapabilirsiniz. Örme işlemi biten çantanıza istediğiniz kumaşı kullanarak astar dikebilirsiniz. Çanta sapı ve çanta ağzına çıtçıt takarak çantanızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

maxresdefault 1 300x169 - Kolay Tığ İşi Çanta Nasıl Örülmektedir ?

Bir önceki yazımız olan Sıcak Tığ İşi Çocuk Ev Botu başlıklı makalemizde Sıcak Tığ İşi Çocuk Ev Botu, Sıcak Tığ İşi Çocuk Ev Botu Yapımı ve Sıcak Tutan Tığ İşi Çocuk Ev Botu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Tığ İşi Patik Örgü Modeli

Tığ İşi Patik Örgü Modeli

Patikler gerek çeyizlik gerekse de günlük kullanım için oldukça gereklidirler. Zahmetli olmayan yapılışı sayesinde kısa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir