Home / Örgü Modelleri / Örgü Paspas Modelleri Nasıl Yapılır?

Örgü Paspas Modelleri Nasıl Yapılır?

Örgü, tığ işi veya şiş kullanarak tamamen el becerileriyle bir çok harika modellerin gün yüzüne çıkmasına vesile olan hanımlar gerçekten elleri öpülesiler. Örgü örmek kimi zaman hobi olarak zamanı değerlendirmek adına kimi zaman evinizi süsleyebileceğiniz aksesuarlar oluşturmanıza, kimi zaman da aileniz ve sevdikleriniz için maddi ve manevi değerlerin oluşmasına olanak sağlar.

penye ipten paspas modelleri - Örgü Paspas Modelleri Nasıl Yapılır?
Penye ipten örgü paspas modeli

Bugün evleriniz de oluşturabileceğiniz boş alanlara örgü paspas yaparak dilediğiniz renk tonlaması ve dilediğiniz renkte oluşturabilirsiniz. Böylelikle evinizde bulunan boş alanları daha şık olmasına, kapıların girişlerinide muhafaza etmiş olursunuz. Örgü paspas modellerini evinizde daha önce örmüş olduğunuz artık ipler var ise onlardanda istifade edebilirsiniz. Bir çok seçeneğin olması kafanızı karıştırabilir ancak siz doğru olan modeli ve doğru olan rengi seçmelisiniz, gerek evinizdeki eşyalara göre model gerek eşyaların rengine göre kombin olabilecek renk tonlaması seçmenizde yarar var.

El Emeği Örgü Paspas Nasıl Yapılır?

Örgü paspas yapımı için öncelikle gerekli malzemeleri temin etmeniz lazım. Sonrasında örmeye başladığınızda zevkli bir o kadar da oyalayıcı bir uğraş. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi evdeki artık iplerinizi değerlendirmek içim örgü paspas yapımı gayet mantıklı.

tig isi orgu paspas modeli - Örgü Paspas Modelleri Nasıl Yapılır?
Tığ işi örgü paspas modelleri

El örgüsü paspas yapımı örgü bilenler için çok zorlayıcı olacağını düşünmüyorum ancak yeni başladıysanız biraz zorlanabilirsiniz. Şiş veya tığ kullanarak örebileceğiniz farklı modeller mevcut. Sıralı paspas örebileceğiniz gibi bütün şeklinde de örebilirsiniz. Sade örmek istemiyorsanız motifli paspas modelleri tercih edebilirsiniz. Evinize ve zevkinize göre tasarlayabilirsiniz.

Örgü Paspas Hangi Ölçülerde Olmalı?

sakalli ip orgu paspas modeli - Örgü Paspas Modelleri Nasıl Yapılır?
Sakallı ipten örgü paspas modelleri

Örgü modelleri yaparken en çok dikkat edilecek hususlardan bir tanesi dilediğiniz renk ve ölçüdür. Evinizin boş alanlarındaki ölçüye göre hazırlamanızda fayda var kapı önlerinde genellikle 1 metre yada 50-70 cm aralıklarında örülebiliyor. Fakat evinizin koridoru alanınız büyük ise yuvarlak paspas örgü seçebilirsiniz.

ÇOK DEĞİŞİK EL EMEĞİ ÖRGÜ PASPAS MODELLERİ

Penye İpten Yolluk (Paspas) Yapımı

Penye İpten Tığ İşi Örgü Kolay Paspas

Sakallı ip ile paspas yapılışı

Örgü Çarkıfelek Paspas Yapımı

PENYE İPTEN OVAL PASPAS Yapımı

Dekoratif paspas modelleri

Sakallı ip le halı kaydırmaz banyo paspas takımı 

Sakallı Simli İpten Halı Paspas Modelleri ve Örnekleri

Kaydırmaz Üzerine #Mandala #Günebakan Çiçeği Desenli

Bir önceki yazımız olan Modern Erkek Ata Yeleği Nasıl Örülür? başlıklı makalemizde çocuk ata yeleği, erkek ata yeleği ve erkek çocuk ata yeleği modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Tığ işi balık sırtı modeli

Tığ İşi Balık Sırtı modeli / Battaniye Modelleri

Tığ İşi Balık Sırtı modeli / Battaniye Modelleri Merhaba Örgü Severler Bugün sizlerle oldukça hoş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir