Home / Örgü Modelleri / Muhteşem Örgü Kavanoz Süsleri

Muhteşem Örgü Kavanoz Süsleri

Sevgili Hanımlar, bugün sizlerle örgünün nerelere kadar uzandığına şahit olacağız. Örgü Kavanoz Süsleriyle kavanozlarınızı süslendirecek, kavanozlarına baktıkça onları açmaya kıyamayacaksınız.

Kavanozlara Örgüyle Gelen Güzellik

Mutfaklarınıza güzellik katacak bu örgü kavanoz süslerini görünce eminim sizde beğeneceksiniz. Dilerseniz komple kavanozu giydirebilirsiniz yada sadece kapağını örebilirsiniz. Birbirinden şık örgü kabanoz süsleriyle sadece büyük kavanozlarınız değil mama kavanozlarını bile süsleyebilirsiniz, büyük, küçük kavanoz hepsi bambaşka kavanozlara dönecek. Küçük mama kavanozlarını süsleyip lazım olduğunda yanınızda götürebilirsiniz ve mama kavanozu olarakta kullanmaya devam edebilirsiniz. Görenlerin muhtemel hoşuna gidecektir.

Kavanoz Süslerken Gerekli Malzemeler

  • YarnArt marka ip (Dilerseniz farklı marka kullanabilirsiniz)
  • Oje (Kavanoz Kapağını Boyamak için)
  • 3 Numara veya 3,5 Numara Tığ

Kavanoz Süsleme Yapılışı Anlatım

Oje’yle kavanozun kapağını dilediğiniz renge boyuyoruz. Ojeyle kapağı ilk katını boyadıktan sonra pürüssüz görünmesi için ikinci katıda boyamanız güzel olacaktır. Ancak birinci kat kurumadan ikinci katı sürmeniz sağlıklı olamayacaktır, önce birinci katın kurumasını bekleyiniz. Özellikle metal kapakları oje’ler güzel boyuyor. Kapağın üst kısmını boyadıktan sonra yan kısımlarınıda boyamayı unutmayınız.

Kavanoz kapağını boyadıktan sonra kuruması için kenara bırakıyoruz. İlk olarak örmeye kavanazoun altından başlıyoruz ve sihirli halka yapıyoruz. Parmağımıza bir tur dolayarak içinden geçiyoruz. Sonrasını aşağıdaki videolardan izleyebilirsiniz.

Sitemize destek için yorum ve beğeni yapmayı unutmayınız, iyi seyirler..

Mama Kavanoz Süsleme Anlatımı

Dekoratif Kavanoz Süsleme

5 Dakika’da Kavanoz Süsleme

Konserve Reçel Kavanozu Süsleme

Tığişi Örgü Kavanoz, Vazo, Saksı vs Süsleme Örnekleri

Dekoratif kavanoz boyama ve süsleme

Kağıt Kalıplarla Kavanoz Süsleme

Tığişi Kavanoz Süsleme

Örgü Kavanoz Süsleme Resimler

Bir önceki yazımız olan Mandalina Portakal Dilimi Bebek Yeleği Örgü Modeli yapılışı başlıklı makalemizde mandalina dilimi bebek yeleği, mandalina dilimi örgü modeli ve portakal dilimi bebek yeleği hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Tığ İşi Patik Örgü Modeli

Tığ İşi Patik Örgü Modeli

Patikler gerek çeyizlik gerekse de günlük kullanım için oldukça gereklidirler. Zahmetli olmayan yapılışı sayesinde kısa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir