Home / Örgü Modelleri / Çapraz Bağlar Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Çapraz Bağlar Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Merhaba Sevgili Örgü Severler

Bugün çok fazla popüleritesi olmasada sade severler için gösterişten uzak ve düz bir model olan çapraz bağlar örgü modelini inceleyeceğiz. Her şeyin ortası diyen hanımlar bu modeller tam size göre. Çapraz örgü yapımı örgüye yeni başlayanlarda kolay olmasada biraz uğraşla yapabilecekleri bir modeldir. Bunun nedeni ise çapraz örgü tekniği diğer düz örgüye göre daha karmaşıktır. Eğer ilk kez yapacaksanız karşamaşık yapısıyla sizi zorlayacağını unutmayın ve ilk kez yapanlar için önereceğimiz bir model değildir. Çapraz örgü tekniği, örgü modelleri yapılışı biraz daha profesyonel örgü örenlerin yapabileceği bir modeldir.

capraz baglar orgu teknigi - Çapraz Bağlar Örgü Modeli Nasıl Yapılır?
Çapraz Bağlar Örgü Tekniği

Çapraz örgü nasıl yapılır diye merak edenler için aşağıya bir kaç video ekledik ve videoyu izleyerek fikir edinebilirsiniz. Çaprazlama örgü düz örgü tekniğindeki gibi her örgü modelinede uygulayabileceğiniz bir teknik değildir. En çok kazak, hırka, bebek battaniyesi örgü modellerinde yapımı uygun bir tekniktir. Bunla birlikte şal veya atkı modellerinde de deneyebilirsiniz.

Baştada söylediğimiz gibi sade bir model olan bu teknik ile çok renkli çalışmalar da güzel durmaz. Genellikle tek renk üzerine çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Çapraz Bağlar Örgü Modeli Nasıl Yapılır Video Anlatım

Çapraz bağlar örgü modeli bebek battaniyesi

çapraz bağlar örgü modeli bayan yelek

Çapraz bağlar örgü modeli yapımı

Bir önceki yazımız olan Şişle Baloncuk Örgü Modeli / Bubble Knitting başlıklı makalemizde en güzel baloncuk örgü modeli, kabarcık örgü modeli nasıl yapılır ve kolay baloncuk örgü modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Tığ işi balık sırtı modeli

Tığ İşi Balık Sırtı modeli / Battaniye Modelleri

Tığ İşi Balık Sırtı modeli / Battaniye Modelleri Merhaba Örgü Severler Bugün sizlerle oldukça hoş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir