Home / Örgü Modelleri / Burgulu Bebek Patiği Nasıl Yapılır?

Burgulu Bebek Patiği Nasıl Yapılır?

Burgulu Bebek Patiği Nasıl Yapılır?

Kış aylarında bebeklerin ayaklarını sıcak tutacak ve dikiş atmadan tamamlayabileceğiniz burgulu bebek patiği yapımı ile ilgili sizlere aşamalı olarak anlatım yaptık.

Burgulu Bebek Patiği Yapımı

Burgulu bebek patiği örgüsü kolay ve hızlı bir şekilde yapılan bebek patiği olduğundan dolayı hemen yapıp bebeğinize giydirmeye başlayabilirsiniz.

  • Örgümüze 12 ilmek atıp 2 diş haroşa örgü yaparak başlıyoruz.
  • Sonrasında 3 ilmek haroşa yapıp, sırasıyla 1 kere dolama, 1 ilmek ters örme, 4 ilmek düz örme ve yeniden 1 ters ilmek yapıp 1 kez dolama yapıyoruz. 3 ilmek haroşa örüyoruz. Daha sonra arka sıraya geçince bunları düz bir şekilde örmeye başlıyoruz. Yaptığımız 4 düz ilmeğe burgu yapıyoruz. Bu burgu yapma işlemini 5 sırada bir devam ediyoruz.
  • Yukarıdaki örgü dizisini 10 arttırma oluncaya kadar sürdürüyoruz.
  • Örgü modelinin ortasında 6 ilmeği gözünüze işaretleyin. Örgüdeki gidiş ve gelişlerde gözümüze işaretlediğimiz 6 ilmeğin hem yanında kalan, hem de en sonda bulunan birer ilmekleri keserek örmeye devam edin.
  • Bebek patiğimizin yan bölgesinde kalan haroşa yerlerinden ilmekleri çıkarıyoruz. Buralara sırasıyla 4 tane haroşa, 1 tane ters örgü, 4 kere düz örgü ve 1 kere de ters örgü olacak şekilde devam ediyoruz. Kalan ilmeleri düz örgü yöntemiyle örüyoruz ve burada 5 sırada bir tane burgu çekiyoruz.
  • Yine 6 ilmeği belirleyerek yanlarda kalan ilmekleri keselim ve örgümüzü tamamlayalım.

 

Bir önceki yazımız olan Kolay Tığ İşi Çanta Nasıl Örülmektedir ? başlıklı makalemizde tığ işi, tığ işi çanta dikme ve tığ işi çanta modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Hardal Tohumu Örgü Modeli

Hardal Tohumu Örgü Modeli Anlatımlı

Hardal tohumu örgü modeli tekniği ile birbirinde güzel bir çok modeli yapabileceğinize eminim. Pratik ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir