Home / Genel / Su Dalgası Saç Modelleri

Su Dalgası Saç Modelleri

Su Dalgası Saç Modelleri

2021 Su Dalgası Saç Modelleri

Doğal saç modelleri, gözleri her zaman üzerinize toplayacaktır. Özellikle orta ve uzun saçlı hanımların son yıllarda çokça uyguladığı su dalgası saç modelleri, gerçekten de harika bir görüntü yakalıyor diyebiliriz. Ayrıca kısa saçlı hanımlar bu konuda şanssız olduklarını düşünüyorsa, kesinlikle düşünmesinler. Çünkü su dalgası modelleri, kısa saçlarda daha kısa uygulanıyor.

trend su dalgasi orgumodelleri - Su Dalgası Saç Modelleri
su dalgası saç modelleri

 

Zor Görünen Kolay Model

Su dalgası modellerine dışardan baktığımız zaman, gerçekten de bizleri zorlayacak bir model gibi görünüyor. Halbuki kısa saçlarda bile uygulanan su dalgası saç modelleri, görünenin aksine yapımı çok kolay bir modeldir. Üstelik diğer modellere göre daha dayanıklı olan ve daha gösterişli olan su dalgası, maşa yardımıyla uygulanabiliyor.

Su Dalgası Nasıl Uygulanır?

Su dalgası saç modelini uygulamak için saçlarımıza çok naif davranmamız gerekiyor. Öncelikle saçlarımızı hazırlık aşamasına sokmalıyız. Bunun için de 230 dereceye bile dayanan bakım kremlerini saçımıza uygulamamız gerekiyor. Bu sayede uygulayacağımız sıcaklıkla beraber hem saçlarımız zarar görmeyecek, hem de daha güzel şekil alacaktır.

İkinci aşamamızda ise saçlarımızı ayırmamız gerekiyor. Bu aşamada üst kısımları topuz olarak bağlamalıyız. Şekilde vermeye ise daima alttaki saç tellerinden başlamamız gerekiyor.

su dalgasisac modelleri orgu modelleri 300x169 - Su Dalgası Saç Modelleri
su dalgası saç modelleri

su dalgasi sac modeli orgumodelleri - Su Dalgası Saç Modelleri

Saçlarımızı yeterince ayırdıktan sonra saçları kıvırmamız gerekiyor. Maşamızı elimize alarak saçlarımızı sıcak bir şekilde kıvırmaya başlıyoruz. Kalın uçlu maşa kullanırsanız, saçlarınızı çok daha rahat su dalgası modeli yapabilirsiniz.

Son Dokunuşlar

Saçlarınızı maşa yardımıyla su dalgası haline getirdikten sonra, son dokunuşlar tamamen size kalmış. Su dalgası saç modelleri konusunda en önemli olan husus doğal dokunuşlardır. Bu aşamada maşa ile işimiz bittikten sonra, artık parmak uçlarımızı kullanacağız. Dalgalı yaptığınız alanlara, parmak ucuyla masaj uygulayarak bukleleri açmanız gerekiyor. Bu sayede dalgalarınız daha belirgin olacak ve harika bir görünüme kavuşacaksınız.

su dalgasi orgumodelleri 300x275 - Su Dalgası Saç Modelleri

su dalgası saç modelleri

 

Su dalgası modeller kısa saçlı hanımlara da rahatlıkla uygulanıyor ve daha şirin bir görüntü yakalanıyor. Aynı işlemler uygulanırken, kısa saçlı hanımların da su dalgası modellerini yapabileceğini söyleyebilir, bu konuda kendilerini asla şanssız hissetmemelerinin altını çizebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Knitting Crochet Örgü Modeli Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde 2020 bebek battaniyesi modelleri, 2021 örgü modası ve 2021 örgü modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

1 1 310x165 - Çilek Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Çilek Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Çilek Kitap Ayracı Nasıl Yapılır? Okula giden çocuklarınıza okulu sevdirmek için bir kitap ayracı yapabilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritroyalbet -

pasgol

-

sekabet

-
Arzbet