Home / Kadın / Çiçekli Badem Havlu Kenarı Modeli

Çiçekli Badem Havlu Kenarı Modeli

Tarihte önemli yer edinmiş olan örgüler ve motifler geçmişten günümüze kadar gelmiştir. Osmanlı döneminde çok sık kullanılan motiflerden bir taneside lale motifidir. Görnüşüyle çok şık duran bu modelimizde lale motifli havlu kenarını işleyeceğiz.

Osmanlıdan bu yana lalelerin önemi hepimizce bilinmektedir. O günden bugüne kadar lale motfileri bir çok alanda kullanılmıştır. Örgülerde, oyalarda en çok tercih edilen modeller arasındaydı. Bizde sizleri eskiye götürecek bu modelle tığ işi lale motifli yazma oyasını hep beraber yapacağız . Modelde büyük lalelerden oluşan motifler gerçekten çok dikkat çekiyor. Dilerseniz lale motifinin boyunu dilediğiniz boyutta ayarlayarak yazma, tülbent yada namaz başörtülerinizi süsleyebilirsiniz. Osmanlı lale motifi yada lale bahçesi şeklinde isimlendirdiğimiz modeli gelin hep beraber inceleyelim.

Tığ işi lale motifli yazma kenarı
Tığ işi lale motifli yazma kenarı

Aşağıdaki videoyu izleyerek tığ işi bilen hanımlar her adımını kolayca yapabilirler.

Osmanlı Lale Bahçesi Tığ İşi Oya Modeli Video Anlatım

Bir önceki yazımız olan Bohça Çeyizlik Havlu Kenarı Örnekleri başlıklı makalemizde çeyizlik bohça havlu kenarları, çeyizlik havlu kenarları ve havlu kenarı örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Pirin İşi Fiyonklu Örgü Bayan Bere

Pirinç işi fiyonklu örgü bayan bere

Merhaba örgü severler Pirinç işi fiyonklu örgü bayan bere modelini sizler için paylaşıyoruz. Beğeneceğinizi düşündüğümüz …

One comment

  1. Model tarifi çok güzel yapılmış. Google dan aratarak buldum video da çok yardımcı oldu. Bu modelin videolu anlatımının yüklenmesinde emeği olanlara teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir