Home / Kadın / 2019-2020 Yeni Moda Hint Kınası Modelleri

2019-2020 Yeni Moda Hint Kınası Modelleri

2019-2020 yeni moda hint kınası hem kolay uygulanabilen hemde çok güzel görünüme sahip. Birbirinden farklı desenler ile ufkunuz açılacak ve size ilham olacak.

Hayatta hiç bir şey yerinde durmuyor ve moda da bunların başında geliyor. Hayatımızın her alanında her daim yenilikler ve değişimler yaşanmakta, eğer değişimler olmasaydı insanların hayatları sıradan ve gerçekten yaşanmaz bir hal alabilirdi. Tıpkı geleneksel ve en köklü adetlerinden hint kınası kimileri için vazgeçilmez

farkli hint kinası modelleri 2019 - 2019-2020 Yeni Moda Hint Kınası Modelleri
Farklı Hint Kınası Motifleri 2019

Her evli bayanların mutlaka kına gecesi yapılır ve damat yakınlarından birisi gelinin avucuna değerli bir altın koyar ve kınasını yakar böylelikle ritüelin tamamlandığı kına gecelerinde geleneksel ve kültürel adetler devam etmektedir. Ancak son zamanlarda artık gelinlerin kınalardan ziyade hint kınalarına daha çok rağbet ettiklerini görmekteyiz. Fakat kına geceleri dışındada bir çok kesim tarafından hint kınaları tercih edilmektedir.


Görünümü gerçekten çok hoş ve güzel olan hint kınası modellerinin uygulaması da çok kolay. Peki bu kadar tercih edilen hint kınalarında en çok tercih edilen hint kınası modelleri hangileridir? Hadi hep beraber bunları inceleyelim.


İki Ele Uygulanan Modeller

iki el ustune hint kinasi motifler min - 2019-2020 Yeni Moda Hint Kınası Modelleri
İki el üstüne uygulanan hint kınası motifleri

Hint filmlerinde dikkatinizi çekmiştir genellikle iki el üstüne desenli hint kınalar yakmaktadırlar. Bu tür hint kınası modelleri hintliler tarafından geleneksel olarak yaygın bir kına türüdür. Ancak bizim ülkemizde ilk zamanlarda çok fazla rağbet görmemekle birlikte genellikle tek el üzerine yapılan hint kınası modelleri tercih edilmiştir. Ancak son zamanlarda bu tabuyu yıkarcasına iki elinin üzerinden dirseklere kadar hint kınası yapanların sayısı her geçen gün artmakta.


2019 yılında İki el üzerine uygulanan hint kınalarında mandala desenlerinin kullanıldığı hint kınası modelleri yoğun ve geleneksel motifler, suyolları, küçük çiçekler ve noktalardan uygulandıkları görülüyor.

Tek El Üstüne Uygulanan Motifler

tek el ustune hint kinasi modelleri 2019 - 2019-2020 Yeni Moda Hint Kınası Modelleri
Tek el üstüne uygulanan hint kınası motifleri 2019

Hint kınalarını ilk zamanlar tek el üstüne uygulanan motifler olarak tanımıştık. Günümüz de yine en çok tercih edilen hint kınası modelleri arasındadır. Bu modellerde ise uygulanan motifler genellikle suyolları, çiçek motifleri, minik hayvan figürleri olarak etrafımızda gördüklerimiz arasında en belirginleridir.

Yine trend hint kınası modelleri arasında yüzük parmağı üzerine ya eşinin ismini yazmak yada kendini ismini yazanlar hayli fazla. Yada yine yüzük parmağı üzerine eşinin ve kendi isminin baş harflerini yazmak en trend modeller arasında yer almaktadır.

El içerisine uygulanan modeller

el icine uygulanan hint kinasi motifleri - 2019-2020 Yeni Moda Hint Kınası Modelleri
El içine uygulanan hint kınası motifleri 2019

El içerisine uygulanan hint kınaları son zamanlarda karşılaşmaya başladığımız modeller arasında. Maceraperest kişilerin seçmiş olduğu bu modeller özellikle iki elin ayasına tüm parmakları kaplayacak şekilde ve bileklere kadar uygulanıyor.

Bileklere uygulanan hin kınası modeller

bileklere uygulanan hint kinasi motifleri - 2019-2020 Yeni Moda Hint Kınası Modelleri
Bileklere uygulanan hint kinasi motifleri

Hint kınası dendiği zaman genellikle ilk akla gelen eller oluyor ancak bilekleride unutmamak gerek. Sınırsız model seçeneğiyle özellikle takı takmayı sevmeyen hanımlar için ve her daim yenilik arayanlar için bilek motifli hint kınası modelleri ideal. Bilek motifli hint kınalarında bileği kaplayan modeller olduğu gibi bilekten başlayıp parmak hizalarına kadar giden motifler mevcut.

Ayak bileğine uygulanan hint kınası modeller

ayak hint kinasi modelleri 2019 - 2019-2020 Yeni Moda Hint Kınası Modelleri
Ayak hint kınası modelleri 2019

Özellikle ayaklarda bulunan hint kınası motifleri çok dikkat çekici ve sınır tanımıyor. Önceden ayaklara halhal takılırdı ancak son yılların modası ayak bileğine uygulanan hint kınaları trend kazanmış durumda Özellikle en fazla uygulanan modeller tek ayağı kaplayan modeller.

Fakat halhal yerine sadece bilek kısmının dış tarafına küçük çiçek motifleri, yıldız figürleri, kedi resimleri ve isim yahut harf uygulamaları da ayak bileklerini süsleyen en çok tercih edilen hint kınası motifleri arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Püsküllü Kadın Yeleği Yapımı başlıklı makalemizde püsküllü kadın yeleği, püsküllü kadın yeleği modeli ve püsküllü yelek modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Tığ İşi Lale Modeli Çanta Yapımı

Tığ İşi Kare Motiften Lale Modeli Çanta Yapımı

Merhaba Örgü Severler Tığ İşi Kare Motiften Lale Modeli Çanta Yapımı ile sizlerleyiz. Hem kolay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir