Home / Genel / Örgüden Sıcak Su Torbası Kılıfı Nasıl Yapılır ?

Örgüden Sıcak Su Torbası Kılıfı Nasıl Yapılır ?

Sıcak Su Torbası Nasıl Yapılır?

Karın ağrısı, bel ağrısı gibi durumlarda sıcak su torbaları işimize yaramaktadır. Özellikle bir misafir geldiğinde hemen sıcak su torbası verilerek rahatlığı giderilmeye çalışılır. Ancak bu torbayı el emeği bir kalıba sokmak daha hoş görüntü vermektedir. Bu yüzden sizlere sıcak su torbası yapımı hakkında bilgi verdik.

Sıcak Su Torbası Yapımı

Sıcak su torbası yapım aşamaları için aşağıdaki sırayı takip edebilir ve misafirleriniz için güzel bir model hazırlayabilirsiniz.

  • Misafirlerinize sıcak su torbası yapımı için ilk olarak 40 zincir çekiyoruz.
  • İlk 2 zinciri çektikten ve 3. Zincire geçtikten sonra 39. Zincire kadar tekli trabzan yapıyoruz. Trabzanlarını her zincire bir tane gelecek şekilde hazırlamamız gerekiyor. 40. Zincire geldiyseniz artık tekli trabzan sayınızı 3’e çıkarabiliriz. Bu trabzanı yaptıktan sonra zincirin öbür yanına geçerek bir zincire tekli trabzanlardan bir tane yaparak devam ediyoruz. Son zincire geldiğiniz ise bu sefer bir değil 2 tane tekli trabzan yapıyoruz.
  • Elimizde 33 sıralı ilmekler oluşuyoruz. 33 sıradaki her ilmek için trabzan yapmamız ve dönerek devam edip örmemiz gerekiyor. Trabzanları 1’er tane yapmamız lazım.
  • Farklı renk ipi alarak bir sıra ilmek için 1 tane sık iğne yapmaya başlıyoruz.
  • Şimdi bu örneğe 3 tane zincir çekiyoruz. Bir ilmeğe ilmek kaydırma yöntemi uygulanır ve diğer ilmek es geçilir. Bu örüntüyü sonuna kadar devam ediyoruz.
  • Sonuç olarak 50 zincir çekip tam ortaya bağcığımızı bağlıyoruz. Artık sıcak su torbamız hazır oluyor.

Bir önceki yazımız olan Rende Örgü Nedir Nasıl Yapılır Detaylı Bilgi başlıklı makalemizde rende örgü, rende örgü modelleri ve rende örgü nedir rende örgü nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

4 310x165 - Kelebek Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Kelebek Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Kelebek Kitap Ayracı Nasıl Yapılır? Kız çocuklar için yapabileceğiniz ve birçok kızı da kitap okumaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir