Home / Genel / Örgü Küpe Nasıl Yapılır?

Örgü Küpe Nasıl Yapılır?

Örgü Küpe Nasıl Yapılır?

Kadınlar olarak takılara hayranlığımız oldukça fazla. Bu yüzden artık hazır olarak satılan takılardan ziyade evde el emeği olarak yapılan takılar daha fazla ön plana çıkıyor. Eğer siz de kendiniz için bir takı yapmak isterseniz; örgü küpe yapımı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Örgü Küpe Yapımı

Örgü küpe yapımı hem kolay, hem de kulağınızda şık bir görünüm sağlamaktadır. Birçok kişiden farklı ve fabrikasyon ürün olmayan takıyı takarak farkınızı sosyal hayatınızda ortaya koyabilirsiniz. İşte örgü küpe yapım aşamaları:

  • Örgü küpe yapımı için öncelikle sihirli halkamızı hazırlıyoruz ve içerisine 8 adet sık iğne geçiyoruz. Bu halkayı sık iğneleri geçtikten sonra kapatmamız gerekiyor. Bunun için ilmek kaydırma yöntemini kullanıyoruz.
  • Sihirli halkamızı kapattıktan sonra ikinci sıraya geçiyoruz. İkinci sıraya başlamak için 1 zincir çekiyoruz. Buraya bir de sık iğne yapıyoruz. Sık iğne yaptığımız ilmeğin yanındaki 5 ilmeğe de sık iğne geçiyoruz. Bu 5 ilmeğin her birine 2 tane sık iğne yapmak yeterli gelecektir.
  • Artık üçüncü sıraya geçebiliriz. Yine 2 zincir çekerek bu sıraya başlıyoruz. Burada her ilmeğe ikili olacak şekilde 1 adet trabzan yapıyoruz. Aynı zamanda 1 tane de zincir ekliyoruz.
  • Şimdi ise; 1 zincir çekerek dönüş yapıyoruz. Her ilmeğe 4 zincir ve 1 iğne yapmanız gerekiyor. Ancak burada bir ilmek atlayıp birine zincir ve sık iğne yapmayı unutmayın.
  • Artık küpemiz hazır dışarıda kalan ipleri keserek küpe takı aparatlarına örgünüzü takabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Horoşa Örgü Tekniği Nedir ? Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde haroşa, haroşa nasıl örülür ve haroşa nedir nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

koronavirüs duası

Koronavirüs Duası

Dünya’da, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla yayılan koronavirüs sebebi ile bir panik ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir