Home / Genel / Koronavirüs Duası

Koronavirüs Duası

Dünya’da, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla yayılan koronavirüs sebebi ile bir panik ve yaşam mücadelesi var. Son aylarda özellikle yayıldığı ülkeler ve bilhassa bu ülkelerin de teknoloji ve sağlık konularında ileri seviyeye sahip olmalarından ötürü korku seviyesi daha da yükselmektedir.

koronavirüs duası 1024x610 - Koronavirüs Duası
koronavirüs duası

2 Ay içerisinde, resmen Çin hükümeti ve World Health Organisation, yani Dün Sağlık Örgütünün de açıklamasından sonra, dünyada kara vebadan sonra en çok ve en hızlı yayılan virüslerden bir tanesi oldu korona virüs.

Çin’de başlayan salgından sonra özellikle Avrupa’da ve Amerika Birleşik Devletleri’de yüksek sayıda insanda görülen ve bulaştığı insanı ortalama 1 ay – 15 gün içerisinde ölüme kadar götürebilen, ya da yoğun bakım gereksinimi duyan vaka sayısı, insanları bir takım önlemler almaya yönlendiriyor.

Son bir hafta içerisinde İtalya’da tüm eğitim kurumları eğitim öğretime süresiz olarak ara verdi. Yine İtalya’da spor müsabakaları seyircisiz oynanma kararı aldı.

İtalya dışında, Amerika Birleşik Devletleri’de de NBA organizasyonu, maçları seyircisiz oynama kararı aldı ve yine İtalya gibi, okulları süresiz olarak tatil ettiler.

Bir yandan da Amerika’da , korona virüs’ün yaşam dışında etkisi olarak, Amerikan piyasaları da son 15 yılın en dip seviyelerini görüyor, 2008 krizinden bu yana bu kadar kötü durumu görmemişti amerika.

Koronavirüs Korunmanın Yolları

Öncelikle her işin başı tevekkül: biz elimizden geleni yapmalıyız, örneğin kişisel hijyenimize çok dikkat etmeli, ellerimizin kirlendiğini düşündüğümüzde ya da ortak kullanılan umumi mekanlarda fiziksel temasta bulunduğumuzda, o da olmadı en kötü ihtimalle iki saatte bir olarak ellerimizi, dışarı temasta bulunduğumuz uzuvlarımızı temizlemeliyiz ve bundan sonra gerisini yaratan rabbimiz Allah(CC)’a bırakmalıyız.

Peygamber efendimiz, biz ümmetine sık sık tevekkül inancına bağlı olmamız gerektiğini hatırlatmıştır. Tevekkül ile bizler elimizden geleni layıkıyla yaparız. Sonrasında Allah’dan, işimizin rast gitmesi için dua ederiz ona.

Korona Virüs Duası

“Ezhib’l be’ se Rabbin naşi esfi ve entes safi la sifae illa safauke, sifauke la yügadiru sekama” Meali. “Ey insanların Rabbi! Şifa ver, şifa veren sensin. Senin vereceğin şifadan gayrı başka şifa yoktur. Öyle bir şifa ver ki, hiç bir hastalık kalmasın.”. Bu dua peygamberimizin bizzat okuduğu sağlık, şifa dualarındandır..

Bir önceki yazımız olan Penye ipten Battaniye Modeli Yapımı başlıklı makalemizde penye ip battaniye resimleri, penye ip battaniye yapımı ve penye ip battaniyeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir