Home / Bebek-Çocuk / Timsah Sırtı Örgü Kız Çocuk Bere 2020

Timsah Sırtı Örgü Kız Çocuk Bere 2020

Timsah Sırtı Örgü Kız Çocuk Bere orgumodelleri.net  1024x576 - Timsah Sırtı Örgü Kız Çocuk Bere 2020
Timsah Sırtı Örgü Kız Çocuk Bere

Kız çocukları için kış mevsiminde yapılan timsah sırtı kız çocuk beresi, çok beğenilmektedir. Timsah sırtı örgü modeli yapılırken 25 tane ilmek ile başlamak gerekmektedir. İlk iki sıra ters örgü ile örülmeli ve düz örgü olan ilmeğe batırılmalıdır. Birinci sırası biten örgünün ön yüzü ile devam edilmelidir. Bereyi örerken düz örgü ile birlikte ters örgü de yapılmaktadır.

Herkesin yapabileceği bir örgü modeli olan timsah sırtı örgüsü, arka yüzden kurulmaktadır. Timsah sırtı örgü ile berenin yanı sıra hırka, kazak ve yelek de yapmak mümkündür. Timsah sırtı örgü yaparken kalın ip ve şiş kullanılması gerekmektedir. Çok şık duran bere, kız çocuklarına ayrı bir hava katmaktadır.

Timsah Sırtı Örgü Kız Çocuk Beresi

Şişin yanı sıra daha çok tığ işi olan timsah sırtı örgüsü, herkes tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir. Yapımının kolay olmasının yanı sıra hızlı bir şekilde bitirilebilmektedir. Anneler minik kızlarının muhteşem görünmesi için timsah sırtı örgü ile bere yapmaktadır. Genel olarak bir ters bir düz örülen bere, tek bir renkten olmaktadır.

Kolay tığ işi modelleri arasında bulunan timsah sırtı örgü, aşırı derecede yayılmaya başlamıştır. Timsah sırtı örgüye bir süre sonra el alışmakta ve kısa bir süre içerisinde örgü tamamlanmaktadır. Bere lastikli olacaksa, lastik kısmı kısa geçilmelidir. Tekniği kavrayan kadınlar, timsah sırtı örgü ile berenin yanı sıra kazak ve yelek de yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sıcak Tığ İşi Çocuk Ev Botu başlıklı makalemizde Sıcak Tığ İşi Çocuk Ev Botu, Sıcak Tığ İşi Çocuk Ev Botu Yapımı ve Sıcak Tutan Tığ İşi Çocuk Ev Botu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

bebek patiği

En Kolay Bebek Patiği Anlatımı

Birçoğumuzun oldukça sevdiği bebeklerimizin çocuklarımızın hatta kendimizin bile günlük hayatta sıklıkla tercih ettiği ayaklarımızı sımsıcak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir