Home / Bebek-Çocuk / İki Şişle Bebek Patiği Nasıl Yapılır?

İki Şişle Bebek Patiği Nasıl Yapılır?

İki Şişle Bebek Patiği Nasıl Yapılır?

Bebek patiği modelleri için oldukça fazla seçenek karşımıza çıkıyor. Ancak çok fazla ayıracak vaktimiz olmadığından dolayı daha kolay patik modellerine bakmaya ve onları örmeye çalışıyoruz. Bu isteğinize kulak vererek sizlere yapımı çok kolay bir örgü patik modeli paylaştık. İki şişle bebek patiği yapımı başlıklı yazımızdan bu kolay patiğin tarifini alarak yapabilirsiniz.

İki Şişle Bebek Patiği Yapımı

Bebeğinizin ayağının sıcak durması için çok kolay bir şekilde örebileceğini bebek patiği tarifini sizlerle paylaştık. İki şişle bebek patiği yapım aşamaları için aşağıdaki yazımızı takip edebilirsiniz. Hatta yapımı kolay olduğundan dolayı birkaç çift yapıp kaldırarak bebeğiniz ayağındaki eskittikçe yenisini kullanabilirsiniz.

  • Şişimize bebek patiğimizi örmeye başlamak için 46 tane ilmek atıyoruz.
  • Sonrasında 12 sıra boyunca haroşa örgü modelini uygulamaya başlıyoruz.
  • Eksiltmelere geçerek sağ ve sol taraflardan eksiltme yapıyoruz. Sağ taraftan 10 ilmek, sol taraftan 10 ilmek kadar eksiltme yapıyoruz. Ortada ise 26 tane ilmek bırakıyoruz. Şimdi sadece 1 sıra boyunca haroşa örgü yapmamız gerekiyor.
  • Şişimize ipimizi doluyoruz ve 2 ilmeği birlikte alıyoruz. Aldığımız 2 ilmeği ters örgü yöntemiyle örüyoruz. Böylece patikteki ip geçirilen bölgeyi oluşturmuş oluyoruz.
  • Artık bebek patiğimizin son aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Bu aşamada 6 sıra boyunca haroşa örgü modelini kullanıyoruz. Haroşalarımızı yaptıktan sonra iki şişle bebek patiği nasıl yapılır? sorusunun cevabını vermiş oluyoruz.
  • Artık patiğimiz tamamlandı. Bebeğinize sıcacık giydirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Timsah Sırtı Örgü Kız Çocuk Bere 2020 başlıklı makalemizde Timsah Sırtı Örgü Çocuk Bere, Timsah Sırtı Örgü Kız Çocuk Bere ve Timsah Sırtı Örgü Kız Çocuk Bere Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Baykuşlu Bebek Beresi

Baykuşlu Bebek Beresi Yapımı

Bebekler için örgü bereler kullanışlı olmaları ile dikkat çekmektedir. Baykuş figürlü olan örgü modeli ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir