Home / Bebek-Çocuk / Bebek Hırkası Örgü Modeli 2020

Bebek Hırkası Örgü Modeli 2020

Şirin görünen bebek hırkaları oldukça basit örülebiliyor. Kış mevsimi için bebeklerinizi koruyan hırkalar, yaz mevsiminde de kullanılıyor. 1-2 yaş aralığı bebekler için Bebek Hırkası Örgü Modeli 2020 yapılışı aşağıda yer almaktadır.

Bebek Hırkası Örgü Modeli 2020 1 - Bebek Hırkası Örgü Modeli 2020
Bebek Hırkası Örgü Modeli 2020

Bebek Hırkası Nasıl Yapılır?

Tığ işi olarak da yapılabilen bebek hırkası örgüsü, aşama aşama şeklinde devam eder. İster yakadan başlayıp devamında kol kısmını birleştirebilir, isterseniz de parça parça yaparak hırkayı yapabilirsiniz.

Örmeye başlamadan evvel 4 numara şiş ile başlanır, devamında 70 ilmekle 3 haroşe sırası örülür. Bunun dışında roba kısmı örülmeye başlanır, roba kısmı tamamlandıktan sonra da kol kısımlarına geçilir. Roba kısımlarında mutlaka örüm esnasında artırma kısımları oluşturmalısınız. Artırma kısımları sayesinde kol kısımları daha rahat oluşturulabilir. İsterseniz parça parça da yapabilirsiniz, bunun için de artırma kısımlarına robada yer vermenize gerek kalmaz.

Parça devamında kol kısmını 30 haroşe örüp, 15 sıra şeklinde tamamlanan roba kısmı iki taraftan ilmekle kesilir. Devamında pirinç örgü ile hırkanın şık görünmesini isterseniz alt kısımlarına uygulayabilirsiniz.

Roba kısmı ve kol kısımları tamamlandıktan sonra ön ve arka kısımlar da tamamlanır. Ön ve arka kısmın ardından kol kısımları örülerek bitirilir. Sonrasında örgü hırka için düğme dikmeye başlayabilir, istediğiniz kadar düğmeyi hırkanın ön kısmından yapabilirsiniz. Ancak mutlaka düğmeleri az tutmaya özen gösterin, fazlası bebeğinizi sıkabilir. Bu sebeple üç tane düğme yeterli olacaktır.

Bebek Hırkası Örgü Modeli 220 - Bebek Hırkası Örgü Modeli 2020

Aşama aşama takip edilen örgü modeli şiş ile yapılıyor olsa da tığ işi de olmaktadır. İnce iplik ile tığ kullanarak da şirin hırka yapılabilir.

Bebek Hırkası Örgü Modeli 2020 için youtube’da paylaşılan bu videodan da yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Bebek Patiği Anlatımı başlıklı makalemizde En Kolay Bebek Patiği, En Kolay Bebek Patiği Anlatımı ve En Kolay Bebek Patiği nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Düğmeli Patik Örgü Modeli

Düğmeli Patik Örgü Modeli

Örgü modellerinin yapımı bilindiği üzere pek de zor değil. Düğmeli detaylı patik örgü de basit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir