Home / Bebek-Çocuk / Baykuşlu Bebek Beresi Yapımı

Baykuşlu Bebek Beresi Yapımı

Bebekler için örgü bereler kullanışlı olmaları ile dikkat çekmektedir. Baykuş figürlü olan örgü modeli ile hem kız bebekler hem de erkek bebekler için bere örülmektedir. İki renk olarak örülen bereler isteğe göre daha fazla renk seçeneği ile de yapılmaktadır.

Baykuşlu Bebek Beresi orgumodelleri.net  1024x576 - Baykuşlu Bebek Beresi Yapımı

Tığ işi örgü modeli olarak örülen, bere 5 zincir ile oluşturulan halka etrafına 12 trabzan yapılarak başlanıyor. İkinci sırada her trabzan başına çift trabzan yapılıyor. 3. sırada iki tek bir çift trabzan yapılıyor.

4.sırada ise üç tek bir çift yapılarak 5 ve altıncı sırada tek sayıları arttırılarak yapılıyor. Bu işlem 6. Sırada bitiyor ve sonraki 6 sıra boyunca her trabzan başına tek trabzan yapılarak devam ediliyor.

Kulak Kısmı ve Baykuş Figürü Yapılışı

Baykuşlu Bebek Beresi yapımı orgumodelleri.net  1024x576 - Baykuşlu Bebek Beresi Yapımı
Baykuşlu Bebek Beresi yapımı

Kulak kısmı yine tığ işi olarak yapılmaktadır. 15 trabzan ile başlayıp her sırada iki taraflı azaltılarak, 4 trabzan olduğunda kesiliyor. Kulaklar her iki tarafada eşit olarak örülüyor. Bağlamak için de farklı yöntemlerle bağcık yapılabiliyor. Bağcıklar da farklı örgü tekniği ile yapılabilmektedir.

Son olarak baykuş gözleri için iki aynı büyüklükte beyaz yuvarlak içine ise daha küçük siyah yuvarlak yapılmaktadır. Ağzı için de üçgen bir şekil tığ işi örgü ile yapılmaktadır. Gözler ve ağız kişinin istediği dikiş tekniği ile dikilmektedir. En sonunda ise tepeye yapılan ponpon örgü bere tepesine dikilerek bebek beresi tamamlanmaktadır. Son derece güzel bir bere olarak kolaylıkla yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Salaş Kazak Örgü Modeli başlıklı makalemizde Salaş Kazak Örgü Modeli, Salaş Kazak Örgü Modeli 2020 ve Salaş Kazak Örgü Modeli Yeni hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Düğmeli Patik Örgü Modeli

Düğmeli Patik Örgü Modeli

Örgü modellerinin yapımı bilindiği üzere pek de zor değil. Düğmeli detaylı patik örgü de basit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir