Home / Amigurumi / Amigurumi Örgü Oyuncak / Amigurumi Nasıl Yapılır?

Amigurumi Örgü Oyuncak / Amigurumi Nasıl Yapılır?

Amigurumi Örgü Oyuncak

Çocukların, zeka gelişiminin desteklenmesinde özellikle oyuncakların payı oldukça büyüktür. Çocukları için her şeyin en iyisini isteyen anneler, son dönemlerde popülerliği git gide artış gösteren amigurumi oyuncaklara oldukça ilgi göstermektedir. Çocuklar için evde yapılacak oyuncaklar, sağlıklı olmasının yanı sıra hayal güçlerinin gelişmesinde de büyük etki sağlamaktadır.

Amigurumiyi diğer oyuncaklardan ayıran en temel özellik tamamen el yapımı ve sağlıklı olmasıdır. Çocukların, bu oyuncaklar sayesinde kanserojen maddelere maruz  kalmadan oynayabilmeleri, anne ve babaların örgü oyuncaklara olan ilgisinin artmasını sağlamıştır. Hem keyifli bir uğraş olması hemde kolay öğrenebilir olması sayesinde her yaş grubundan birçok insan amigurumiyi hobi olarak yapmaktadır.

Amigurumi Nasıl Yapılır ?

Amigurumi yapmaya başlamak için ilk olarak örgü malzemesi satan bir dükkandan pamuk içerikli yünler ve yüne uygun numarada bir tığ almanız gerekmektedir. Amigurumi yaparken sürekli ilmek sayıldığı için yer belirleyici ve yapacağınız oyuncaklara uygun göz, elyaf ve süsleme malzemelerini de hazır bulundurmalısınız.

Amigurumi yapımının temel olarak, sık iğne uygulaması ile ilerlemektedir. Sık iğne yapmayı bilen herkes verilen tariflere uygun olarak örgülere başlayabilir. Örgüye başladıktan sonra, tarife uygun olarak gerekli yerlerde arttırma ve eksiltme yaparak oyuncağa şekil vermiş olacaksınız. Amigurumi örgü oyuncak yapmayı ilk kez deneyecek kişiler için, sosyal medya platformlarında birçok açıklamalı tarif yer almaktadır. Bu açıklayıcı videolar sayesinde sizlerde çocuklarınız ve sevdikleriniz için birbirinden sağlıklı örgü oyuncaklar yapabilirsiniz.

2aa31611e42daba20fbf0a7f0a66dc9a 300x279 - Amigurumi Örgü Oyuncak / Amigurumi Nasıl Yapılır?

Bir önceki yazımız olan Örgü minyatür Çanta Yapımı Anlatımlı başlıklı makalemizde Minyatür çanta yapımı, minyatür örgü çanta ve örgü çanta minyatür hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Örgü Muz

örgü Sebze ve Meyveler

Merhaba hanımlar, örgüye değer veren ve örgü örerken sanki o modeli yaşıyormuş gibi ören bayanlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir